KKTC’de mevsimin ilk karı yağdı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde (KKTC) hava sıcaklığının 12 derece birden düşmesi nedeniyle dün gece Alevkayası, Görneçin yüksek tepeleri, Balalan ve Beşparmaklar Dağlarının geneline mevsimin ilk karı yağdı.

KKTC’de mevsimin ilk karı yağdı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) genelinde etkili olan soğuk ve yağışlı hava nedeniyle dün gece yüksek tepelere mevsimin ilk karı yağdı. Alevkayası, Görneçin yüksek tepeleri, Balalan ve Beşparmaklar Dağlarının geneline kar yağarken, corona virüsü salgını nedeniyle tam kapanma uygulanan ülkede kar yağışının keyfini çıkarmak isteyen vatandaşlar sosyal medyadan izlemekle yetindi.

SICAKLIK 12 DERECE BİRDEN DÜŞTÜ

KKTC Meteoroloji Dairesi tarafından yapılan açıklamada sıcaklığın,12 derece birden düştüğünü ifade etti.

KKTC’de Meteoroloji Dairesinden yapılan açıklamada “Bölgemiz alçak basınç sistemi ile soğuk ve nemli hava kütlesinin etkisi altında kalacaktır. Hava parçalı çok bulutlu yer yer sağanak yağmurlu, dağlık kesimler karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacaktır. Mevsim normallerinin 2 ve 3 derece altında seyretmesi beklenmektedir. Kuzey ve batı yönlerden kuvvetli yer yer fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir” ifadelerine yer verildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meteoroloji tam kapanma yağmur
Loading...