KKTC’de vaka sayıları artıyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) corona virüsü salgınında 45’i yerel olmak üzere 50 yeni vakanın tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 7 bin 895’e ulaştı.

KKTC’de vaka sayıları artıyor

KKTC Sağlık Bakanı Ünal Üstel yaptığı açıklamada, son 24 saatte yapılan test sayısının 8 bin 33 olduğunu duyurarak, 45'i yerel olmak üzere toplam 50 yeni vakanın tespit edildiğini ve 23 kişinin ise taburcu edildiğini aktardı.

Bakan Üstel, vakalardan 1'inin havayolu ile ülkeye geldiğini, 4 kişinin ise daha önce tespit edilen vakalar ile temaslı olduklarını ve gözetim altında bulunduklarını kaydetti.

KKTC'de toplam vaka sayısı 7 bin 895'e ulaşırken, salgının başından bu yana Covid-19 nedeni ile 35 kişi hayatını kaybetti.
Bakan Üstel, vakalardan 28'inin başkent Lefkoşa, 11'inin Girne, 4'ünün Gazimağusa, 1'inin İskele Bölgesi ve 1'inin ise Güzelyurt Bölgesi’nden tespit edildiğini bildirdi.

Son kullanma tarihi yaklaşan corona aşılarını elden çıkarıyorlar İlginizi Çekebilir Son kullanma tarihi yaklaşan corona aşılarını elden çıkarıyorlar 24 Haziran corona virüsü tablosu açıklandı! İşte son durum İlginizi Çekebilir 24 Haziran corona virüsü tablosu açıklandı! İşte son durum

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Arjantin Corona Covid-19 Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefkoşa Perşembe Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı Slovakya
Loading...