KKTC’de vaka sayısı artmaya devam ediyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) corona virüsü salgınında 29’u yerel olmak üzere 49 yeni vakanın tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 3 bin 297’ye ulaştı.

KKTC’de vaka sayısı artmaya devam ediyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) vaka sayıları artmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Ünal Üstel yaptığı açıklamada, son 24 saatte yapılan test sayısının 5 bin 143 olduğunu, 29'u yerel olmak üzere toplam 49 yeni vakanın tespit edildiğini aktardı.

Bakan Üstel, 40 kişinin taburcu edildiğini açıklayarak, vakalardan 7'sinin hava yolu, 1'inin deniz yolu ile ülkeye geldiğini, 12'sinin ise daha önce tespit edilen vaka temaslıları olduklarını ve bu süre içinde gözetim altında bulunduklarını kaydetti.

Bakan Üstel, vakalardan 18'inin başkent Lefkoşa’da, 21'inin Girne’de, 1'inin Gazimağusa bölgesinde ve 1'inin ise İskele bölgesinde tespit edildiğini belirtti. KKTC'de salgının başından bu yana Covid-19 nedeniyle 23 kişi hayatını kaybetti.

Bakan Üstel, bu hafta başlayan kısmi açılma ile birlikte halkın büyük bir kısmının özellikle marketler ve mağazalar gibi kalabalık yerlerde bulunduklarını gözlemlediğini, ihtiyaçlar dışında sadece vakit geçirmek için dışarıda olmanın olumsuz yansımaları olacağını belirtti.

Salgının henüz sona ermediğine dikkat çeken Bakan Üstel, kurallara uymak gerektiğini, maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarını yerine getirmenin büyük önem arz ettiğini vurguladı.

Polonya'da iki doz corona aşısı olan karantinadan muaf İlginizi Çekebilir Polonya'da iki doz corona aşısı olan karantinadan muaf Corona virüsü kıyafet seçiyor: Polyesterde 72 saat, pamuklu kumaşta 24 saat canlı kalıyor İlginizi Çekebilir Corona virüsü kıyafet seçiyor: Polyesterde 72 saat, pamuklu kumaşta 24 saat canlı kalıyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
canlı Corona Covid-19 hibrit İngiltere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefkoşa Maske Polonya Sağlık Sağlık Bakanı
Loading...