Kongre binası baskını sonrası temsilciler coronaya yakalandı

ABD’de 6 Ocak’ta yapılan Kongre Binası baskının ardından 3 temsilci Covid-19’a yakalandı.

Kongre binası baskını sonrası temsilciler coronaya yakalandı

ABD'nin başkenti Washington DC'de bulunan Kongre Binası'na Başkan Donald Trump destekçileri tarafından düzenlenen baskının ardından 3 temsilci Covid-19'a yakalandı. Kongre'deki temsilcilerden Pramila Jayapal, Bonnie Watson Coleman ve Brad Schnieder baskının ardından Covid-19'a yakalandıklarını duyurdu.

Schnieder, baskın nedeni ile diğer Kongre üyeleriyle birlikte saatlerce kapalı bir alanda kaldığını ifade ederek, bugün yaptırdığı Covid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Schneider, “Maalesef, dün teste tabi tutulduktan sonra bu sabah pozitif bir Covid-19 testi aldım. Geçen çarşamba, Kongre Binası’nda ABD Başkanı tarafından kışkırtılan şiddetli bir kalabalıktan kılpayı kurtulduktan sonra, düzinelerce Kongre üyesiyle birlikte güvenli ancak kapalı bir yerde birkaç saat geçirmek zorunda kaldım” dedi.

Schneider, kapalı tutuldukları alanda birkaç Cumhuriyetçinin “inatla” maske takmayı reddettiğini belirtti. (İHA)

Mike Pompeo iddiası... Trump'ı zor duruma düşürecek hamle İlginizi Çekebilir Mike Pompeo iddiası... Trump'ı zor duruma düşürecek hamle

Azil soruşturmasıyla ilgili Trump'tan açıklama: Saçmalık! İlginizi Çekebilir Azil soruşturmasıyla ilgili Trump'tan açıklama: Saçmalık!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...