Malikanede soygun! Gizli odadan 700 bin dolar çaldılar

Rus milyarder Vyacheslav Aminov'un başkent Moskova yakınlarında bulunan malikanesindeki gizli odadan 600 bin dolar nakit para ve 100 bin dolar değerinde mücevher çalındı. Aminov'un bu sırada Maldivlerde tatilde olduğu ifade edilirken; geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Malikanede soygun! Gizli odadan 700 bin dolar çaldılar

Rus Vyacheslav Aminov’un başkent Moskova yakınlarındaki Arkhangelskoye kasabasında bulunan malikanesindeki gizli odadan 24 Aralıkta 600 bin dolar nakit para ve 100 bin dolar değerinde mücevher çalındı. Soygun sırasında Aminov’un Maldivlerde tatil yaptığı öğrenildi. Hala devam eden soruşturmada, Aminov’un hizmetçisinin de şüpheliler arasında olduğu aktarıldı.

RUSYANIN EN ZENGİN AİLELERİNDEN KABUL EDİLİYOR

Vyacheslav Aminov ve kardeşi Vadim, Rusya’nın en zengin ailelerinden biri olarak kabul ediliyor. 2002 yılında 50 bin dolarlık rüşvetten bir buçuk yıl ertelenmiş hapis cezasına çarptırılan Aminov’un ve kardeşinin bugün 1,1 milyar doları aşan servete sahip oldukları ifade ediliyor.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Soyguncuların bir şekilde üç metre yüksekliğindeki demir bir çitin üzerinden tırmandıkları, hizmetkarları, gardiyanları ve güvenlik kameralarını atlattıkları ifade edildi.

Sonunda metal kasaya ulaştıkları ve soygunu gerçekleştirdikleri belirtildi. Soyguncuların, ele geçirdikleri para ve değerli eşyalarla birlikte görünmeden malikaneden ayrıldıkları bildirildi. Polisin soruşturması sürüyor. DHA

Biber gazı ve beyzbol sopasıyla kuyumcu soygunu İlginizi Çekebilir Biber gazı ve beyzbol sopasıyla kuyumcu soygunu İstanbul'da 1 milyon dolarlık soygun: Hırsızın kimliği şaşırttı İlginizi Çekebilir İstanbul'da 1 milyon dolarlık soygun: Hırsızın kimliği şaşırttı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...