Maskeleri çıkarıp sokağa indiler! 13 kişi tutuklandı

İngiltere'de binlerce kişi, hükümetin corona virüsü salgını ile mücadele kapsamında uyguladığı tedbirleri protesto etmek için başkent Londra'da sokaklara dökülürken, 13 kişi tutuklandı.

Maskeleri çıkarıp sokağa indiler! 13 kişi tutuklandı

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip corona virüsü (Covid-19) salgını ile mücadele eden ülkelerden İngiltere'de salgına yönelik alınan tedbirler protesto edildi.

Hükümetin salgın ile mücadele kapsamında uyguladığı tedbirleri protesto etmek için başkent Londra'da binlerce kişi sokaklara döküldü.

Hyde Park'ın önünde toplanan göstericiler, “Virüsten değil Westminster’dan korkun”, “Çocuklarımızın hayatını mahvetmeyi bırakın” yazılı pankartlar ve sloganlar eşliğinde yürüdü. Protestocuların çoğunun maske takmadığı görüldü.

13 KİŞİ TUTUKLANDI

Protestoya müdahale eden polisin, 13 kişiyi tutukladığı belirtildi. Metropolitan polisi, protestoculara dağılmaları için çağrıda bulunarak, “Yetkililer gerekli olduğu takdirde bir ceza bildirimi veya tutuklama gibi yaptırımlar uygulayacaktır” dedi.

Öte yandan Oxford Caddesi ve Parlamento Meydanı boyunca yürüyen göstericiler arasında eski İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn’in kardeşi Piers Corbyn'in de bulunması dikkat çekti.

İngiltere'de son 24 saatte 5 bin 587 yeni vaka İlginizi Çekebilir İngiltere'de son 24 saatte 5 bin 587 yeni vaka Kavga çıktı! İngilizler aşı oluyor, Almanlar seyrediyor İlginizi Çekebilir Kavga çıktı! İngilizler aşı oluyor, Almanlar seyrediyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
BioNTech Corona Covid-19 İngiltere kavga Maske protesto
Loading...