Mutasyona uğramış corona virüsü yüzde 64 daha ağır

Danimarka'da yapılan bir çalışma corona virüsünün daha bulaşıcı İngiltere mutasyonu bulaşan kişilerin hastaneye yatacak kadar ağır geçirme riskinin daha yüksek olduğunu gösterdi.

Mutasyona uğramış corona virüsü yüzde 64 daha ağır

Danimarka’da yapılan bir araştırma İngiltere’de tespit edilen mutasyona uğramış corona virüsünün çok daha bulaşıcı olduğunu ve bu virüsün insanları daha ağır etkilediğini ortaya çıkardı.

Araştırmayı yapan Serum Enstitüsü’nden yapılan açıklamada corona virüsünün İngiltere mutasyonunun görüldüğü 2.155 kişiden 128’inin hastaneye yatırıldığı bunun da diğer mutasyonlara nazaran %64 daha yüksek bir seviye olduğu ifadesi yer aldı.

Enstitüden yapılan açıklamada çalışmanın İngiltere’de yapılan benzer bir araştırma ile tutarlı olduğu ifade edildi.

3’TE 2’Sİ MUTASYONLU

Geçen hafta Danimarka genelinde daha yaygın virüs türü haline gelen B117, ülke genelindeki bütün yeni vakaların üçte ikisine denk gelmişti. Bu yılın  başında Danimarka’da mutasyona uğramış corona virüsü oranı yüzde 5 seviyesinin altındaydı.

1 Mart’ta normalleşme sürecine başlayacak olan Danimarka, corona virüsünün yapısını incelemek üzere geliştirilen genom dizilimi konusunda öncü ülkelerden biri konumunda.

Danimarka normalleşme sürecine başlıyor: Martta her şey açılıyor İlginizi Çekebilir Danimarka normalleşme sürecine başlıyor: Martta her şey açılıyor Corona virüsü kıyafet seçiyor: Polyesterde 72 saat, pamuklu kumaşta 24 saat canlı kalıyor İlginizi Çekebilir Corona virüsü kıyafet seçiyor: Polyesterde 72 saat, pamuklu kumaşta 24 saat canlı kalıyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
canlı Corona Danimarka genom hibrit İngiltere Normalleşme
Loading...