Nijerya’da medreseye baskın: Yüzlerce öğrenci kaçırıldı

Nijerya’da bir medreseye düzenlenen silahlı saldırıda en az 200 öğrenci kaçırıldı. Polis öğrencilerin kimliklerini belirlemeye çalışıyor.

Nijerya’da medreseye baskın: Yüzlerce öğrenci kaçırıldı

Nijerya'da polis tarafından yapılan açıklamada, Nijer eyaletinin Rafi bölgesindeki Tegina kasabasında yer alan Salihu Tanko Medresesi'ne silahlı kişiler tarafından saldırı düzenlendiği ifade edildi.

Nijer eyaleti polis komiseri Adamu Usman, bir grup kimliği belirsiz silahlı saldırganın motosikletlerle kasabaya baskın düzenlediğini ve etrafa ateş açılması sonucu bir kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Usman, medreseye düzenlenen saldırıda onlarca öğrenin kaçırıldığını belirtti. Polis açıklamasında kaçırılan öğrenci sayısı belirtilmezken, yerel kaynaklar en az 200 öğrencinin kaçırıldığını ifade etti.

Polisin olayla ilgili inceleme başlattığı, kaçırılan öğrencilerin kimliğinin tespit edilmesi için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Nijerya'da 160'tan fazla yolcu taşıyan tekne alabora oldu İlginizi Çekebilir Nijerya'da 160'tan fazla yolcu taşıyan tekne alabora oldu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...