Omicron varyantı ABD’ye de sıçradı

ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, ilk Omicron mutasyonunun tespit edildiğini duyurdu.

Omicron varyantı ABD’ye de sıçradı

ABD Başkanı Joe Biden’ın Sağlık Başdanışmanı ve ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, Beyaz Saray’da basın toplantısı gerçekleştirdi.

Fauci, California ve San Francisco Kamu Sağlığı Birimi ve ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinin California’da 1 kişide corona virüsünün yeni mutasyonu Omicron’u tespit ettiğini açıkladı.

Anthony Fauci söz konusu kişinin, aşılı olduğunu, 22 Kasım’da Güney Afrika’dan döndüğünü ve testinin 29 Kasım’da testi pozitif çıktığını söyleyerek hafif semptomlarının bulunduğunu aktardı.

“ABD’de ilk Omicron vakasının tespit edilmesinin sadece bir zaman meselesi olduğunu biliyorduk” diyen Fauci, “Sanırım şu anda olanlar, insanların aşı olmasının neden önemli olduğuna dair başka bir örnek” ifadelerini kullandı.

Dünya Sağlık Örgütü'nden endişe verici Omicron mutasyonu açıklaması İlginizi Çekebilir Dünya Sağlık Örgütü'nden endişe verici Omicron mutasyonu açıklaması Dünyayı alarma geçirmişti: Omicron varyantı bilinenden önce ortaya çıkmış İlginizi Çekebilir Dünyayı alarma geçirmişti: Omicron varyantı bilinenden önce ortaya çıkmış

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Afrika beyaz Beyaz Saray Corona Covid-19 Dünya Güney Afrika Joe Biden Nijerya Omicron Sağlık
Loading...