Oxford Üniversitesi: Mutasyon sanıldığından daha zayıfmış

İngiltere'nin köklü üniversitelerinden Oxford Üniversitesi, Brezilya'da tespit edilen P1 mutasyonu ile ilgili kapsamlı bir açıklama yaptı. Yetkililer, Brezilya mutasyonunun antikorlara daha önce tahmin edilenden daha dayanıksız olduğu sonucunu çıkardı.

Oxford Üniversitesi: Mutasyon sanıldığından daha zayıfmış

Dünya çapında 2019 yılının son günlerinden beri korku yaratan corona virüsü ile ilgili umut verici bir açıklama geldi…

Oxford Üniversitesi, mutasyona uğramış corona virüsünün daha önce sanıldığının aksine çok da dayanıklı olmadığını duyurdu. Oxford Üniversitesi’nin geliştirilen corona virüsü aşıları ve mutasyona uğramış virüslerle ilgili araştırmasının sonuçlarını Reuters haber ajansı “son dakika gelişmesi” olarak uluslararası kamuoyuna aktardı.

“HALEN NÖTRALİZE EDEBİLİYOR”

Araştırmada, “Farklı mutasyonların doğal ve aşı ile sağlanmış antikorlara karşı etkisini inceledik. Elimizdeki veriler bize bu antikorların mutasyonu halen nötralize edebildiğini gösteriyor fakat bu çok daha düşük seviyede” denildi.

Bilim insanları ilk olarak Brezilya’da tespit edilen ve Türkiye de başta olmak üzere birçok ülkede görülen P1 mutasyonu ile ilgili de konuştu. Yetkililer, “Daha da önemlisi Brezilya’da bulunan P1 mutasyonunun antikorlara daha önce sanılandan daha dayanıksız olabileceği sonucunu çıkardık” açıklamasını yaptı.

Bilim insanlarından yaşlılara corona virüsü uyarısı: Çok dikkat edin İlginizi Çekebilir Bilim insanlarından yaşlılara corona virüsü uyarısı: Çok dikkat edin Corona virüsü aşısı ile ilgili umut verici gelişme İlginizi Çekebilir Corona virüsü aşısı ile ilgili umut verici gelişme

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Bilim Brezilya Corona Covid-19 Danimarka Dünya Haber İngiltere Reuters son dakika Türkiye
Loading...