Papa’dan Myanmar çağrısı: Şiddeti durdurun

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, "Myanmar sokaklarında diz çöküp, 'şiddeti durdurun' diyorum" sözleriyle Myanmar'da akan kanın durması için çağrıda bulundu.

Papa’dan Myanmar çağrısı: Şiddeti durdurun

Papa Francis, corona virüsü kısıtlamaları nedeniyle Vatikan kütüphanesinde uzaktan yaptığı haftalık genel konuşmasının sonunda Myanmar’a yönelik çağrısını dile getirdi.

“Bir kez daha büyük bir üzüntüyle, çoğunluğu gençlerden oluşan insanların ülkelerine umut aşılamak uğruna hayatlarını kaybettikleri Myanmar’da yaşanan acıklı durum hakkında konuşma zorunluluğunu hissediyorum” diyen Papa, Myanmar’daki bir sokakta diz çöken rahibeye atıfta bulunarak, “Myanmar sokaklarında diz bile çöküp, ‘şiddeti durdurun’ diyorum. Kollarımı açarak, ‘Diyalog yolu tercih edilmelidir’ diyorum” ifadelerini kullandı.

Myanmar’da 1 Şubat’ta yapılan askeri darbeden bu yana protetoslara katılan 180’den fazla kişi güvenlik güçleri tarafından öldürülmüştü.

Bütün dünya bu kareyi konuşuyor: Rahibe, askerlerin karşısında diz çöktü İlginizi Çekebilir Bütün dünya bu kareyi konuşuyor: Rahibe, askerlerin karşısında diz çöktü

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Dünya Myanmar Vatikan
Loading...