Paşinyan’a soğuk duş: Mezarlıktan kovuldu

Ermenistanın Başbakanı Paşinyan Dağlık Karabağ savaşında ölen Ermeni askerin mezarına çiçek bırakmak isterken, asker yakınının tepkisiyle karşılaştı. Asker yakını Paşinyan'a "size izin vermiyorum" diyerek çiçek bırakmasını engelledi.

Azerbaycan tarafından hezimete uğrayan Ermenistan’ın Başbakanı Nikol Paşinyan’a öfke ve tepki dinmiyor. Görevi bırakma kararı alan ve gelecek aylarda ülkeyi seçime sürükleyen Paşinyan, ülkenin Vayots Dzor bölgesindeki Getap kasabasını ziyaret etti.

Dağlık Karabağ savaşında ölen bir Ermeni askerinin mezarına çiçek bırakmak isteyen Paşinyan’a askerin ağabeyi önce tepki gösterdi, daha sonra da mezara çiçek bırakılmasını engelledi.

“SİZE İZİN VERMİYORUM, GİDİN”

O anlar amatör kamera ile kayda alındı. Görüntülerde, Paşinyan’ın çiçek bırakmak için mezara yaklaştığı görüldü. Askerin ağabeyi ise “Bu benim kardeşimin mezarı. Buna hakkım var ve size izin vermiyorum. Gidin” dedi.

Paşinyan’ın zor anları kameraya kaydedildi.

ASKER YAKININI İKNA EDEMEDİ 

Paşinyan’ın beraberinde ziyareti gerçekleştiren yetkililer, asker yakını ikna etmeye çalıştı ancak başarılı olamadı.

Yerel medyada çıkan habere göre asker yakını Paşinyan’a öfkelenerek, “Hiçbir yetkili kardeşimin bedenini bulmak için yardımcı olmadı, aksine bu çabalarımıza müdahale ettiler” dediğini aktardı.

KİLİSE PAPAZI TARAFINDAN DA KOVULMUŞTU

Öte yandan, Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı Karabağ operasyonunun ardından Ermenistan Başbakanı Paşinyan, geçen yıl Aralık ayında ilk kez halkla yüzleşmişti.

Paşinyan, kilisede ölen askerleri için düzenlenen dini tören sırasında papaza elini uzattı. Papaz, Paşinyan’a tepki göstererek elini vermedi, sonra da kapıyı göstererek çıkmasını istemişti.

BU AY SONU İSTİFA EDECEK

Paşinyan, erken seçimlerin önünü açmak için nisanın son on günü içinde görevinden istifa edeceğini açıklamıştı.

Paşinyan, Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı Karabağ operasyonunda kaybetmesi sonrasında Rusya’nın aracılık ettiği ateşkesi onayladığı için geçen yılın Kasım ayından beri istifa etmeye çağrılıyordu.

Putin ve Paşinyan arasında Dağlık Karabağ görüşmesi İlginizi Çekebilir Putin ve Paşinyan arasında Dağlık Karabağ görüşmesi Dünyanın en güçlü pasaportları belli oldu İlginizi Çekebilir Dünyanın en güçlü pasaportları belli oldu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...