Sözcü Plus Giriş

Prens William’dan ‘Prens Philip’ mesajı

Cambridge Dükü Prens William, 99 yaşında hayatını kaybeden büyükbabası Prens Philip hakkında konuşarak, “Olağanüstü bir kuşaktan olağanüstü bir adam” dedi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 17:47, 12/04/2021
Prens William’dan ‘Prens Philip’ mesajı

İngiltere'de Cambridge Dükü Prens William, 9 Nisan'da hayatını kaybeden büyükbabası Edinburgh Dükü Prens Philip hakkında konuştu. Prens Philip, büyükbabasını “Olağanüstü bir kuşaktan olağanüstü bir adam” olarak nitelendirdi. +

Prens William yaptığı açıklamada, “Büyükbabamı özleyeceğim ama çalışmaya devam etmemizi isteyeceğini biliyorum. Büyükbabamın hayatı, ülkesi, Milletler Cemiyeti, Kraliçesi ve ailemize hizmet etmekle geçti. Sadece bana rehberlik edecek bir örneğe sahip olduğum için değil, aynı zamanda kalıcı varlığını hem iyi günlerde hem de en zor günlerde hayatımda olduğu için şanslı hissediyorum” dedi.

“EŞİME GÖSTERDİĞİ NEZAKET İÇİN HER ZAMAN MİNNETTAR OLACAĞIM”

Prens Philip'in istediği üzere önümüzdeki yıllarda da Kraliçe II. Elizabeth'i desteklemeye devam edeceğini belirten Prens William, “Eşimin (Cambridge Düşesi Kate Middleton) büyükbabamı tanımak için uzun yılları olduğu ve büyükbabamın eşime gösterdiği nezaket için her zaman minnettar olacağım” sözlerini kaydetti.

CENAZE TÖRENİ HALKA KAPALI OLACAK

Edinburgh Dükü olan Prens Philip, geçtiğimiz cuma günü 99 yaşında hayata gözlerini yummuştu. Philip’in cenaze töreninin ise 17 Nisan Cumartesi günü Windsor Kalesi'nde Covid-19 salgını nedeniyle halka kapalı şekilde yapılacağı duyuruldu. Tören başlamadan önce St. George Şapeli’nde Prens Philip için saygı duruşu yapılacağı ve törenin ulusal televizyonlarda yayınlanacağı belirtildi.

İlginizi Çekebilirİngiliz Kraliyet ailesini en çok Google'layan Türk şehri belli olduİngiliz Kraliyet ailesini en çok Google'layan Türk şehri belli olduİlginizi ÇekebilirPrens Philip'in doğum belgesi ortaya çıktıPrens Philip'in doğum belgesi ortaya çıktıİlginizi ÇekebilirPrens Philip'in cenaze töreni belli olduPrens Philip'in cenaze töreni belli oldu