Putin’den Erdoğan’a corona aşısı önerisi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Soçi’deki görüşmenin ardından uğurlarken yaptıkları ayaküstü sohbette, Erdoğan’a “Siz de güçlendirici doz yaptırma zamanınız gelince bu dozu vaktinde ve Spuntik V aşısı ile yaptırın" dedi.

Putin’den Erdoğan’a corona aşısı önerisi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında bugün Soçi’de gerçekleşen görüşmede birçok önemli konu ele alındı. Başta Suriye ve Afganistan olmak üzere ikili ilişkilerin de masaya yatırıldığı görüşmenin ardından Putin ve Erdoğan, görüşmenin yapıldığı yazlık konutunun kapısında ayaküstü sohbet etti.

“GÖRÜŞME ÇOK YARARLI VE KAPSAMLIYDI”

Ayaküstü sohbet sırasında Putin, “Ziyaretiniz için teşekkür ederim. Görüşme çok yararlı ve kapsamlıydı, temasta kalmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullanırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Putin’e teşekkür ederek karşılık verdi.

PUTİN’DEN ERDOĞAN’A: SPUTNİK V AŞISINI YAPTIRIN

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise sohbet sırasında Putin’e antikor seviyesini sormasına üzerine Putin, “Hatırladığıma göre 15-16 seviyesinde” diyerek karşılık verdi.

Geçtiğimiz haftalarda Kremlin Sarayı’nda çalışan bir kişinin corona virüsü testinin pozitif çıktığını hatırlatan Putin şöyle konuştu:

* Farklı yöntemlerle hesaplama yapılıyor. Vücudumdaki antikor seviyesinin yüksek olduğunu söylediler. Çevremde 30'a yakın kişi zamanında aşı olmadıkları için hastalandı. Sabahtan akşama dek tüm gün beraber çalıştığım yardımcım hastalandı.

* Benim ise antikor seviyem yüksek. Corona virüsüyle enfekte olmuş biriyle tüm günümü geçirmem rağmen hasta olmadım. Siz de güçlendirici doz yaptırma zamanınız gelince bu dozu vaktinde ve Spuntik V aşısı ile yaptırın” diyerek tavsiyede bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Putin’in tavsiyesi üzerine, “Daha önce aşılandım. Üçüncü doz aşımı Pfizer/BioNTech yaptırdım” diye karşılık verdi. Putin ise, “Bir dahaki sefere artık” dedi.

İkilinin bu diyaloğunun ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan konuttan ayrılarak, Soçi Uluslararası Havaalanı’na hareket etti. (İHA)

Erdoğan-Putin görüşmesi öncesinde Kremlin'den açıklama İlginizi Çekebilir Erdoğan-Putin görüşmesi öncesinde Kremlin'den açıklama Erdoğan ve Putin bir araya geldi: Putin'den kameralar önünde itiraf İlginizi Çekebilir Erdoğan ve Putin bir araya geldi: Putin'den kameralar önünde itiraf Davutoğlu, Rusya ziyaretiyle ilgili Erdoğan'a seslendi: Uyarıyorum! İlginizi Çekebilir Davutoğlu, Rusya ziyaretiyle ilgili Erdoğan'a seslendi: Uyarıyorum!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Afganistan Ahmet Davutoğlu BioNTech Corona Cumhurbaşkanı Putin Recep Tayyip Erdoğan Rusya son dakika Suriye Vladimir Putin
Loading...