Resmen erimişti… Kim’in sağlık durumunu Güney Kore istihbaratı ortaya çıkardı

Verdiği aşırı kilolarla eski görüntüsünden eser kalmayan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un sağlık durumuna Güney Kore açıklık getirdi. Kim'in hasta olduğu iddialarını yalanlayan istihbarat raporunu açıklayan milletvekili Kim Byung-kee, "Hasta olsaydı tedavisiyle ilgili ilaçlar getirilirdi. Böyle bir durum tespit edilmedi" dedi.

Resmen erimişti… Kim’in sağlık durumunu Güney Kore istihbaratı ortaya çıkardı

Corona virüsü salgınıyla beraber zor günler geçiren ve halkına kıtlık uyarısı yapan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, son görüntüsüyle uluslararası kamuoyunda soru işaretlerine neden olmuştu.

Uzun süre kameralar karşısına çıkmayan 37 yaşındaki Kim, geçtiğimiz günlerde İşçi Partisi’nin bir toplantısına katılmış ve eski görüntüsünden eser kalmadığı görülmüştü. Oldukça zayıfladığı dikkat çeken Kim’in bir hastalığı olup olmadığı spekülasyonları yapılırken, Devlet Başkanı olduktan sonra hızla kilo alan Kim Jong-un'un, babası ve dedesinin kalp rahatsızlıkları nedeniyle hayatını kaybettiği hatırlatıldı.

10-20 KİLO ARASI ZAYIFLADI

Kim Jong-un’un sağlık durumuyla ilgili en net açıklama Güney Kore’den geldi. Milletvekili Kim Byung-kee, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’la ilgili istihbarat yetkililerinin kendileriyle paylaştığı bilgileri aktardı. ABD merkezli Bloomberg’in haberine göre, Güney Kore istihbaratı Kim’in 10-20 kilo arası zayıfladığını belirtiyor.

‘İLAÇLAR GETİRİLİRDİ’

Kim Jong-un’un sağlığında bir sorun olmadığını savunan Kim Byung-kee, “Eğer bir problem olsaydı, Kim’in kontrolü altındaki sağlık kliniğine tedavisiyle ilgili ilaçlar getirilirdi. Böyle bir durum olduğuna dair izler tespit edilmedi” dedi. Kuzey Kore liderinin uzun saatler süren toplantılara katıldığını belirten Kim Byung-kee, yürümesinde de herhangi bir sıra dışı görüntü olmadığını savundu.

Kim Jong-un'u da corona vurdu... Füze uçuruyordu, şimdi çivi bile çakamıyor İlginizi Çekebilir Kim Jong-un'u da corona vurdu... Füze uçuruyordu, şimdi çivi bile çakamıyor

 

Tek vaka çıkmayan Kuzey Kore'den görülmemiş önlem: Sınırdan geçeni vuruyorlar İlginizi Çekebilir Tek vaka çıkmayan Kuzey Kore'den görülmemiş önlem: Sınırdan geçeni vuruyorlar

 

Kim Jong-un'dan ABD Başkanı Biden'a mesaj: Yüzleşmeye hazır olun İlginizi Çekebilir Kim Jong-un'dan ABD Başkanı Biden'a mesaj: Yüzleşmeye hazır olun
ABD Çin Corona Güney Kore hastane Joe Biden kim jong-un Kore Kuzey Kore Reuters Sağlık