Rus savaş uçağı, Karadeniz’de ABD keşif uçağını uzaklaştırdı

Rusya, Karadeniz üzerinde uçuş yapan ve sınırlarına yaklaşan ABD'ye ait bir keşif uçağının Rus savaş uçağı tarafından hava sahasından uzaklaştırıldığını açıkladı.

Rus savaş uçağı, Karadeniz’de ABD keşif uçağını uzaklaştırdı

Rusya Savunma Bakanlığı’na bağlı Ulusal Savunma Yönetim Merkezi tarafından yapılan açıklamada, Karadeniz üzerinde uçuş yaparken kendi hava sahasına yaklaşan ABD’ye ait EP-3 ARIES tipi keşif uçağının engellendiği belirtildi.

Olaya ilişkin yapılan açıklamada, “Hava hedefinin belirlenmesi ve sınır ihlalinin gerçekleşmesini engellemek için Güney Askeri Bölgesi’nde Su-30 savaş uçağı kalkış yaptı. Rus savaş uçağının mürettebatı hava unsurunun ABD Hava Kuvvetleri’ne ait EP-3 ARIES keşif uçağı olarak tanımladı. Yabancı askeri uçak Rusya Federasyonu sınırlarından uzaklaştırıldıktan sonra Rus uçağı güvenli bir şekilde ana üssüne döndü. Rus uçağının uçuşu uluslararası kurallara sıkı sıkıya bağlı olarak gerçekleşti” ifadeleri yer aldı.

Rusya, İran ve Türkiye'den Suriye açıklaması İlginizi Çekebilir Rusya, İran ve Türkiye'den Suriye açıklaması Washington: ABD ile Türkiye arasında görüşmeler sürüyor İlginizi Çekebilir Washington: ABD ile Türkiye arasında görüşmeler sürüyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...