Rusya: Türkiye ile yeni S-400 anlaşması yakın

Rus yetkililer, Türkiye ile yeni bir S-400 hava savunma sistemi anlaşması imzalanmasının an meselesi olduğunu duyurdu.

Rusya: Türkiye ile yeni S-400 anlaşması yakın

Rus haber ajansı Interfax, ülkenin silah ihracat şirketi Rosoboronexport’un başkanının açıklamalarını “son dakika” ibaresiyle duyurdu.

Rosoboronexport Başkanı Alexander Miheyev, Türkiye ile Rusya arasında yakın gelecekte yeni S-400 hava savunma sistemi satın almak için anlaşma sağlamaya yakın olduklarını duyurdu.

Türkiye’nin Rusya’dan satın aldığı ilk S-400’ler Ankara ile hem Washington’ın hem de NATO müttefiklerinin arasını açmıştı. Washington, Ankara’ya yaptırımda bulunurken, Moskova’dan daha fazla silah ve mühimmat satın alınması durumunda yeni yaptırımların geleceğinin de sinyalini vermişti.

Rusya'dan dikkat çeken iddia: Türkiye'yle yeni S-400 anlaşmasında sona yaklaşıldı İlginizi Çekebilir Rusya'dan dikkat çeken iddia: Türkiye'yle yeni S-400 anlaşmasında sona yaklaşıldı Erdoğan'dan 'S-400' açıklaması: Farklı bir adım atmamızı beklemeyin İlginizi Çekebilir Erdoğan'dan 'S-400' açıklaması: Farklı bir adım atmamızı beklemeyin ABD Başkanı Biden ile görüşen Erdoğan'dan S-400 açıklaması İlginizi Çekebilir ABD Başkanı Biden ile görüşen Erdoğan'dan S-400 açıklaması