Rusya’da okula silahlı saldırı: Çok sayıda ölü var

Rusya'nın Kazan bölgesinde iki saldırgan okulda ateş açtı. Saldırıda ilk belirlemelere göre 11 kişi hayatını kaybetti. Saldırıdan dakikalar önce paylaşım yapan saldırganlardan birinin kimliği ortaya çıktı.

Rusya’da okula silahlı saldırı: Çok sayıda ölü var

Rusya, salı sabahına Kazan kentindeki korkunç bir saldırı haberiyle uyandı…

 

Rus haber ajansı RIA Novosti, bölgedeki bir okula düzenlenen saldırıda ölü sayısının 11 olduğunu duyurdu. Yapılan ilk açıklamalarda bir öğretmen ve 8 öğrencinin yaşamını yitirdiğini ve toplam 9 kişinin öldüğü açıklanmıştı. Yetkililer ölü sayısının artmasından endişe ettiklerini duyurdu.

İKİNCİ SALDIRGAN ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ

Saldırganların eğitim kurumunu yaylım ateşine tuttuğu ve bir de patlama meydana geldiği belirtildi. Okuldaki öğrenciler tahliye edilirken, saldırganlardan birinin gözaltına  alındığı kaydedildi.

Güvenlik güçleri okula girdi.

Yetkililer iki saldırgan olduğunu açıklarken ikinci saldırganın ölü olarak ele geçirildiği duyuruldu.

SALDIRIDAN DAKİKALAR ÖNCE PAYLAŞIM

Öte yandan saldırganlardan birinin kimliği belirlendi. İlnaz Galyaviev isimli saldırganın saldırıdan bir saat önce bir paylaşım yaptığı ortaya çıktı. Galyaviev’in paylaşımında, “Bugün bir sürü biyolojik çöp imha edeceğim. Sonra da kendimi vuracağım” ifadelerini kullandığı belirlendi.

Saldırganın arkadaşlarının ifadelerine başvuran polisin edindiği bilgilerde, Galyaviev’in sürekli olarak ABD deki 11 Eylül 2001 terör saldırısı tarihinde doğmasıyla övündüğü belirtildi.

Öte yandan, Kazan’da tüm okullarda bugün eğitime ara verildiği bildirildi.

G7 ülkelerinden Rusya'ya karşı ortak bildiri İlginizi Çekebilir G7 ülkelerinden Rusya'ya karşı ortak bildiri

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...