Rusya’da yolcu otobüsünde patlama… Dehşet anları kamerada

Rusya'nın Voronej kentinde yolcu almak için durağa yaklaşan bir otobüste meydana gelen patlama sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 19 kişi de yaralandı. Korkunç anlar, duraktaki diğer otobüsün güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Rusya’nın Voronej kentinde dün akşam saatlerinde durağa yaklaşıp yolcu alan otobüste şiddetli patlama meydana geldi.

Ortalığın savaş alanına döndüğü patlamada, bazı yolcular kendi imkanlarıyla otobüsten çıkarak kaçtı. O anlar duraktaki diğer otobüsün güvenlik kamerasına yansırken, büyük panik yaşandığı görüldü. Patlamanın ardından çevredekiler de otobüstekilerin yardımına koştu.

Otobüs patlamadan sonra bu hale geldi.

Otobüsten çıkarılan bazı yolcular hastanelere kaldırılırken, 2 kişinin hayatını kaybettiği, 19 kişinin de yaralandığı açıklandı. Yaralılardan 3’ü ağır olmak üzere 11’inin hastanelerde tedavisi sürüyor.

TERÖR SALDIRISI İHTİMALİ DÜŞÜK

Otobüs patlamasının görüntüleri yayıldıktan sonra kamuoyunda olayın “terör saldırısı” olduğu yönünde bilgiler yayılması üzerine Rusya Araştırma Komitesi’nden açıklama geldi.

Otobüsün içinde patlayıcıya dair herhangi bir bulguya rastlanılmadığı belirtilirken, yakıt sisteminden kaynaklı bir patlama da olmadığı aktarıldı. Patlamanın nedenine yönelik çok yönlü inceleme başlatıldığı, terör saldırısı olma ihtimalinin ilk bulgulara göre çok düşük bir ihtimal olduğu ifade edildi.

Rusya'da hipersonik silahların başındaki isim 'vatana ihanet' suçlamasıyla tutuklandı İlginizi Çekebilir Rusya'da hipersonik silahların başındaki isim 'vatana ihanet' suçlamasıyla tutuklandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...