Rusya’nın ürettiği yeni corona aşısının fiyatı belli oldu

Rusya Federal Tekelleşmeyi Önleme Hizmetleri (FAS), Rusya tarafından corona virüsüne (Covid-19) karşı geliştirilen Sputnik Light aşısının azami satış fiyatını doz başına KDV hariç 342.36 ruble (4.63 dolar) olarak açıkladı.

Rusya’nın ürettiği yeni corona aşısının fiyatı belli oldu

Corona virüsü ile mücadele kapsamında Rusya tarafından geliştirilen Sputnik V’nin tek bileşenli versiyonu Sputnik Light’ın azami fiyatı belirlendi.

Rusya Federal Tekelleşmeyi Önleme Hizmetleri’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, Sputnik Light aşısının azami satış ücretinin doz başına KDV hariç 342,36 ruble (4.63 dolar) olduğu kaydedildi.

TESCİLİN ARDINDAN PİYASAYA SUNULACAK

Fiyatın tescil edilmesinin ardından aşının piyasaya sunulacağını bildiren FAS, Sputnik Light’ın Covid-19’un önlenmesi adına 4. Rus aşısı olacağını açıkladı.

Öte yandan Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) tarafından yapılan açıklamada, Sputnik Light’ın Covid-19’a karşı yüzde 79,4 etkili olduğu ve aşının birçok çift doz olarak uygulanan aşıdan daha etkili olduğu ifade edilmişti.

Türkiye'de de üretilecek Sputnik V aşısı için Reuters'tan dikkat çeken analiz: Gözü kapalı yapmak gibi İlginizi Çekebilir Türkiye'de de üretilecek Sputnik V aşısı için Reuters'tan dikkat çeken analiz: Gözü kapalı yapmak gibi Türkiye'de üretilecek Rus aşısının koruma oranı belli oldu İlginizi Çekebilir Türkiye'de üretilecek Rus aşısının koruma oranı belli oldu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Covid-19 Dolar Fas internet Reuters Rusya Türkiye
Loading...