Seçimi kazanan Paşinyan’a Putin’den tebrik

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ermenistan'da 20 Haziran’da yapılan parlamento seçimlerini kazanan Nikol Paşinyan'ı tebrik etti.

Seçimi kazanan Paşinyan’a Putin’den tebrik

Ermenistan’da 20 Haziran'da yapılan erken parlamento seçimlerini Başbakan Nikol Paşinyan’ın partisi olan Sivil Sözleşme Partisi yüzde 53,92 oy alarak kazanmıştı. Bu sonuca göre tek başına hükümet kurma hakkı kazanan Paşinyan’ı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den tebrik geldi.

Kremlin Sarayı tarafından yapılan açıklamada, iki liderin telefon görüşmesi yaptığı aktarılarak, “Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Nikol Paşinyan’ı, erken parlamento seçimlerinde kazandığı zaferden dolayı kutladı ve Ermenistan’ın yeni hükümetini kurma sürecinde başarılar diledi” denildi.

Açıklamada ayrıca, Putin ve Paşinyan’ın “Rus-Ermeni müttefik ilişkilerini kapsamlı bir şekilde güçlendirme” konusundaki karşılıklı eğilimlerini teyit ettikleri aktarıldı.

Putin ve Paşinyan’ın görüşmesinde Dağlık Karabağ konusunun da ele alındığı ifade edilen açıklamda, “Rusya, Ermenistan ve Azerbaycan liderlerinin 10 Kasım 2020 ve bu yılın 11 Ocak tarihli anlaşmalarının tutarlı bir şekilde uygulanmasının önemi vurgulandı” denildi.

Ermenistan'da oy sayım işlemi bitti: Sandıkta zafer Paşinyan'ın İlginizi Çekebilir Ermenistan'da oy sayım işlemi bitti: Sandıkta zafer Paşinyan'ın Paşinyan'a soğuk duş... Yolunu kestiler: Defol buradan İlginizi Çekebilir Paşinyan'a soğuk duş... Yolunu kestiler: Defol buradan

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...