Sözcü Plus Giriş

Sinagogda ayin sırasında tribün çöktü

Filistin’in işgal altındaki Batı Şeria bölgesinde yer alan ve Yahudi yerleşimcilerin bulunduğu Givat Ze'ev’deki sinagogda ayin sırasında tribünün çökmesi sonucu 2 kişinin hayatını kaybettiği, yaralı sayısının 132’ye yükseldiği aktarıldı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 21:50, 16/05/2021

Filistin'in Batı Şeria bölgesinde yer alan ve Yahudi yerleşimcilerin bulunduğu Givat Ze’ev'deki sinagogda ayin sırasında tribün çökmüş, İsrail ulusal acil servisi Magen David Adom (MDA), 10'u ağır olmak üzere en az 50 kişinin yaralandığını aktarmıştı.

MDA tarafından yapılan son açıklamada, tribün çökmesi sonucu 2 kişinin hayatını kaybettiği, yaralı sayısının 132'ye yükseldiği aktarıldı.

Ayin sırasında sinagogda 600'den fazla kişinin olduğu iddia edilmiş, olay yerinde çok sayıda polis ekibi ve ambulans sevk edilmişti.

Öte yandan İsrail’de 30 Nisan'da Meron Dağı'nda Yahudilerin Lag B'Omer Bayramı’nın kutlaması sırasında yaşanan izdihamda 45 kişi hayatını kaybetmiş, 150 kişi de yaralanmıştı.

İlginizi Çekebilirİsrail-Filistin krizinde son durum! Netanyahu'dan yeni açıklama...İsrail-Filistin krizinde son durum! Netanyahu'dan yeni açıklama...İlginizi Çekebilirİsrail, Gazze'de bir binayı daha hedef aldıİsrail, Gazze'de bir binayı daha hedef aldı
Yayınlanma Tarihi:20:39,