Sıra onlara geldi: BioNTech çalışanlarını aşılıyor

Geliştirdikleri corona aşısı dünyada ilk onayı alan şirket olan BioNTech, nihayet kendi çalışanlarını aşılamaya başlıyor.

Sıra onlara geldi: BioNTech çalışanlarını aşılıyor

Almanya'nın Mainz kentinde merkezi bulunan şirket, buradaki ve üretim yerlerinde çalışanlarla, Avusturya'daki aşı üretim merkezinde çalışanlarına, ayrıca dağıtım sürecine doğrudan dahil olan ortaklara da aşı yapılacağını duyurdu.

Üretim ve dağıtımın aksatılmaması için bu kararı alan BioNTech, bu amaçla kullanılacak küçük sayıdaki aşının, AB ve diğer ülkelere yapılacak sevkiyatı engellemeyeceğini açıkladı.

Prof. Dr. Uğur Şahin, daha önce yaptığı açıklamada, “Öncelik aşı talep eden ve acil ihtiyaç duyanların olacak. Biz daha sonra aşılanacağız, kimsenin hakkını almak istemiyoruz” demişti.

Aşı onayından sonra bir müjde de Uğur Şahin'den: Tek dozu görüşeceğiz İlginizi Çekebilir Aşı onayından sonra bir müjde de Uğur Şahin'den: Tek dozu görüşeceğiz

 

Uğur Şahin 'dünyadaki en zengin Türk' oldu: Serveti 5,1 milyar dolar İlginizi Çekebilir Uğur Şahin 'dünyadaki en zengin Türk' oldu: Serveti 5,1 milyar dolar

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Almanya Avusturya BioNTech Corona Dolar Ekonomi Mainz
Loading...