Sosyal medyada videoları yayınlanan aslana devlet el koydu

Kamboçya’da Çinli bir vatandaşın sosyal medya uygulaması TikTok’ta videolarını yayınladığı aslana devlet el koydu.

Sosyal medyada videoları yayınlanan aslana devlet el koydu

Kamboçya'da Çinli bir vatandaşın sosyal medya uygulaması TikTok'ta bir aslan ile videolarını yayınlamasının ardından yetkililer harekete geçti.

Yetkililer, Çinli vatandaşın hayvanı ithal ettiğini ve başkent Punom Pen’deki bir villada yetiştirdiğini aktararak, aslanın sosyal medyadaki görüntülerinin ardından geçtiğimiz nisan ayında harekete geçtiklerini ifade etti. Yetkililer, söz konusu Çinli vatandaş hakkında yasal bir işlem yapılıp yapılmayacağı hakkında ise açıklama yapmadı.

VAHŞİ HAYVAN YETİŞTİRME HAKKI YOK

18 aylık aslanın 70 kilogram ağırlığında olduğunu belirten yetkililer, aslanın vahşi yaşam merkezine götürüldüğünü açıkladı.
Çevre Bakanlığı Sözcüsü Neth Pheaktra basına verdiği demeçte, “İnsanların evcil hayvan olarak nadir bulunan vahşi hayvanları yetiştirmeye hakkı yok” dedi.

Sivil toplum kuruluşu Yaban Hayat İttifakı ise, evdeki koşulların vahşi bir hayvan için uygun olmadığını belirterek, aslanın köpek dişlerinin ve pençelerinin söküldüğünü, bunun da aslanın yaşam kalitesini önemli ölçüde azalttığını ifade etti.

Pakistan'da TikTok bir kez daha yasaklandı İlginizi Çekebilir Pakistan'da TikTok bir kez daha yasaklandı Tiktok'ta konuşmadan fenomen olan 68 milyon takipçili kişi: Khaby Lame İlginizi Çekebilir Tiktok'ta konuşmadan fenomen olan 68 milyon takipçili kişi: Khaby Lame

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...