Trump’a kötü haber! Azil metni sunuluyor

ABD Temsilciler Meclisi'ndeki demokratlar, Başkan Donald Trump’ın görevden alınması için bir kez daha çağrıda bulunarak, Pazartesi günü Trump'a karşı azil metni sunacaklarını açıkladı.

Trump’a kötü haber! Azil metni sunuluyor

ABD'de Başkan Donald Trump destekçilerinin Kongre Binası baskını ile başlayan siyasi kriz devam ediyor. ABD Temsilciler Meclisi’ndeki demokratlar, Pazartesi günü Trump'ın azledilmesi için resmi suistimal suçlamalarında bulunacaklarını açıkladı.

Demokrat temsilciler David Cicilline, Ted Lieu ve Jamie Raskin tarafından Trump'a karşı sunulacak azil metninde, “ABD hükümetine karşı şiddeti kışkırtmak” ve ABD'nin seçilen Başkanı Joe Biden'ın kazandığı eyaletlerden Georgia'da Dışişleri Bakanı Brad Raffensperger'den seçimi kendi lehine çevirmek için yeterli oy “bulmasını” istemesi suçlamaları yer alıyor.

Azil metninde ayrıca, “Trump'ın ABD'yi ve hükümet kurumlarının güvenliğini ciddi şekilde tehlikeye attığı ve demokratik sistemin bütünlüğünü tehdit ederek iktidarın barışçıl geçişine müdahale ettiği” ifadeleri bulunuyor.

Trump'ın 20 Ocak kararına Biden'dan ilk açıklama İlginizi Çekebilir Trump'ın 20 Ocak kararına Biden'dan ilk açıklama Pelosi'den Trump'ın nükleer saldırı düzenlemesine karşı önlem alma çağrısı İlginizi Çekebilir Pelosi'den Trump'ın nükleer saldırı düzenlemesine karşı önlem alma çağrısı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...