Trump’ın Danışmanı Cipollone istifaya hazırlanıyor

ABD'de önceki gün yaşanan Kongre Binası baskını sonrası ABD Başkanı Donald Trump'a yönelik tepkiler sürüyor. Tepkiler nedeniyle Beyaz Saray Danışmanı ve Trump'ın avukatı Pat Cipollone'un istifa edeceği belirtiliyor.

Trump’ın Danışmanı Cipollone istifaya hazırlanıyor

ABD Başkanı Donald Trump’ın çağrıları sonrası toplanan Trump yanlıları, önceki gün ABD Kongre Binası’nı basmış, yaşanan olaylar sonucunda 4 kişi hayatını kaybetmiş, onlarca kişi yaralanmıştı.

Beyaz Saray’dan bir kaynak, yaşanan olaylar sonrası Trump’ın avukatı da olan danışmanı Pat Cipollone’nun istifa etmeyi düşündüğünü açıkladı.

Cipollone’un 3 Kasım başkanlık seçimlerinin ardından birçok kez istifa etmeyi düşündüğünü ancak senato ve kabine üyeleri tarafından engellendiği ifade edildi. Kaynak, Cipollone hakkında “Görev duygusuyla Beyaz Saray’da” dedi.

Son haftalarda Trump ile anlaşmazlık yaşadığı belirtilen Pat Cipollone hakkında konuşan bir başka kaynak, “Pat hukukun üstünlüğüne ve ülkesine kendini adamış gerçek bir siyasetçidir” ifadesini kullandı.

ABD'de istifalar ardı ardına... Eğitim Bakanı DeVos da bıraktı İlginizi Çekebilir ABD'de istifalar ardı ardına... Eğitim Bakanı DeVos da bıraktı ABD'de polis, kongre binasını basan QAnon Shaman ve arkadaşlarını arıyor İlginizi Çekebilir ABD'de polis, kongre binasını basan QAnon Shaman ve arkadaşlarını arıyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...