Sözcü Plus Giriş

Türkiye’den Hindistan’a sağlık malzemesi yardımı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), "Ülkemizin yardım elini bu kez Hindistan’a ulaştırıyoruz" ifadeleriyle sağlık malzemelerini Hindistan'a ulaştıracak iki uçağın Ankara'dan havalandığını duyurdu.

Güncellenme: 23:43, 25/05/2021

Türkiye, Hindistan’a corona virüsüyle mücadelede kullanılması için sağlık malzemeleri yardımı yaptı.

Konuyla ilgili Twitter hesabından bir paylaşım yapan Milli Savunma Bakanlığı (MSB), “Ülkemizin yardım elini bu kez Hindistan'a ulaştırıyoruz” ifadelerini kullandı.

MSB’nin paylaşımında “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla hazırlanan ve COVID19 ile mücadelede kullanılacak olan sağlık malzemelerini Hindistan'a ulaştıracak iki uçağımız Ankara Etimesgut'tan havalandı” denildi.

Yardım paketlerinde, 630 adet oksijen tüpü, 5 adet oksijen jeneratörü ve 50 adet solunum cihazı ile çeşitli sağlık malzemeleri yer aldığı belirtildi.

Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan, “Bu yardımlar, Cumhurbaşkanımızın talimatıyla, Dışişleri Bakanlığımız, Sağlık Bakanlığımız, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ve Milli Savunma Bakanlığımızın koordinasyonuyla birlikte gönderiliyor. Hindistan Dışişleri Bakanlığı, Türkiye Dışişleri Bakanlığımız ile irtibata geçerek ihtiyacını bildirmiştir. İhtiyaçlar, saymış olduğum bakanlıklar tarafından koordine edilmiş, bağışçılar tarafından ürünler tedarik edilirken, Kızılay tarafından da sevkiyatı sağlanmıştır” dedi.

İlginizi ÇekebilirHindistan'da coronadan ölenlerin sayısı 300 bini geçtiHindistan'da coronadan ölenlerin sayısı 300 bini geçti
Yayınlanma Tarihi:21:00,