Ülke gemi faciasıyla sarsıldı: 60 ölü

Kongo İnsani Yardımlar Bakanı Steve Mbikayi, Kongo Nehri’nde bir geminin batması sonucu ilk belirlemelere göre 60 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Ülke gemi faciasıyla sarsıldı: 60 ölü

Kongo İnsani Yardımlar Bakanı Steve Mbikayi yaptığı açıklamada, ülkenin batısındaki yer alan Mai-Ndombe'de bulunan Kongo Nehri'nde 700'den fazla kişinin bulunduğu geminin batması sonucu ilk belirlemelere göre 60 kişinin hayatını kaybettiğini aktardı.

Mbikayi, kurtarma ekiplerinin şu ana kadar 60 kişinin cansız bedenine ulaştığını ve 300 kişiyi kurtardığını belirtti. Bakan Mbikayi, çok sayıda kişinin ise kayıp olduğunu açıkladı.

AŞIRI YÜK VE FAZLA YOLCU

Geminin Kinşasa'dan Equateur'e gittiğini bildiren Bakan Mbikayi, geminin batma nedeninin aşırı yük ve fazla yolcu sayısı olduğunu aktardı.

Kongo'nun iç kısımlarında çok az asfalt yol bulunması nedeni ile vatandaşlar ulaşım için Kongo Nehri ve kollarını tercih ediyor.

Ülkede gemilerin kapasitelerinin çok üstünde yüklenmesi ve yolcu taşıması nedeni ile ölümcül tekne kazaları ise çok sık meydana geliyor. İHA

Çanakkale açıklarında Ro-Ro gemisinde yangın çıktı İlginizi Çekebilir Çanakkale açıklarında Ro-Ro gemisinde yangın çıktı Japon denizaltısı gemi ile çarpıştı İlginizi Çekebilir Japon denizaltısı gemi ile çarpıştı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...