Ülkeyi ayağa kaldıran saldırı: Ünlü insan hakları savunucusu yaşam savaşı veriyor

Geçen yıl ABD'de polis şiddetine maruz kalan ve yaşamını yitiren George Floyd'un ölümünün ardından bütün dünyada başlayan protesto hareketinde öne çıkan figürlerden biri olan Sasha Johnson önceki gece saldırıya uğradı.

Ülkeyi ayağa kaldıran saldırı: Ünlü insan hakları savunucusu yaşam savaşı veriyor

Afro-Amerikalılara yönelik saldırıların iyice ayyuka çıktığı geçen yıl ABD’de polis tarafından öldürülen George Floyd sonrasında birçok ülkede protesto gösterileri düzenlenmişti. Bu gösterilerin yoğun yaşandığı ülkelerden biri de İngiltere’ydi.

İngiltere’de binlerce kişilik göstericiler uzun haftalar boyunca eşitsizliğe ve polis şiddetine karşı yürüyüş düzenlerken bu gösterileri yöneten isimlerden biri de “Oxford’un Siyah Panteri” lakaplı Sasha Johnson’dı. O dönemde sosyal eşitsizlik konusunda birçok açıklama yapan 27 yaşındaki Johnson, önceki gece 03:00 sularında silahlı saldırıya uğradı.

Geçen haftalarda çok sayıda ölüm tehdidi aldığı ortaya çıkan Johnson’ın kafasından vurulduğu ve sağlık durumunun kritik olduğu belirtildi. Johnson’ın üyesi olduğu TTIP isimli parti, “Saldırılar ölüm tehditlerinin ardından geldi” dedi. İngiliz Daily Mail gazetesine konuşan güvenlik güçleri bu saldırının ölüm tehditleriyle bir bağlantısı olmadığını söyledi.
George Floyd davasında jüri karara vardı İlginizi Çekebilir George Floyd davasında jüri karara vardı

George Floyd'un yeni görüntüleri ortaya çıktı İlginizi Çekebilir George Floyd'un yeni görüntüleri ortaya çıktı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...