Vatikan: Papa’nın sağlık durumu iyi

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis’in sağlık durumuyla ilgili Vatikan’dan açıklama yapıldı. Roma’daki Gemelli Hastanesi’ne yatırılan 84 yaşında Papa'nın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Vatikan: Papa’nın sağlık durumu iyi

Önceki gün İtalya’nın başkenti Roma’da 3 saatlik bir operasyona giren 84 yaşındaki Papa Francis’in sağlık durumuyla ilgili bir açıklama yapıldı.

Kalın bağırsağının bir bölümünün alındığı Papa’nın sağlık durumunun iyi olduğunu açıklayan Vatikan Sözcüsü Matteo Bruni, Papa Francis’in damardan ilaç almayı bıraktığını ve beslenmesinin de düzene girdiğini söyledi.

Vücudundan alınan kalın bağırsak örneğine yapılan biyopsi sonucunda Papa’nın kolonlarının daralmaya başladığının tespit edildiğini belirten Bruni, “Pazar gününden beri gelen iyi dilek ve geçmiş olsun mesajları Papa’yı duygulandırdı” dedi.

Papa'ya üç saatlik operasyon: Kalın bağırsağının bir bölümü alındı İlginizi Çekebilir Papa'ya üç saatlik operasyon: Kalın bağırsağının bir bölümü alındı Erdoğan'dan Papa'ya 'geçmiş olsun' mesajı İlginizi Çekebilir Erdoğan'dan Papa'ya 'geçmiş olsun' mesajı Papa Francis hastaneye kaldırıldı İlginizi Çekebilir Papa Francis hastaneye kaldırıldı