Sözcü Plus Giriş

Viyana’da binlerce kişi İsrail’e karşı yürüdü

Avusturya'nın başkenti Viyana'da binlerce kişi sokaklara dökülerek, İsrail'in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etti.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 12:36, 13/05/2021
Viyana’da binlerce kişi İsrail’e karşı yürüdü

İsrail güçlerinin Filistinlilere yönelik saldırıları şiddetini arttırarak devam ederken, dünyanın farklı noktalarında da İsrail karşıtı protesto gösterileri düzenleniyor.

İngiltere, ABD, Lübnan, Ürdün ve Yunanistan'ın ardından bu defa da Avusturya'nın başkenti Viyana'da binlerce kişi, İsrail’in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto etmek için toplandı. Kentin turistik bölgelerinden Mariahilfer’de toplanan göstericiler, Filistin ve Türk bayrakları açarak, “Özgür Filistin” ve “İsrail saldırıları sona ersin” yazılı pankartlar taşıdı.

Göstericiler daha sonra, İnsan Hakları Meydanı’na kadar yürüyerek, burada kurulan platformda konuşma yaptı. Konuşmalarda İsrail’in başta Mescidi Aksa olmak üzere Filsitin'e yönelik saldırılarına son vermesi çağrısında bulunuldu.

“İSRAİL IRKÇI BİR REJİM”

Woman In Black isimli sivil toplum kuruluşu temsilcisi Mary Pampalk, topluluğa hitaben yaptığı konuşmada, Avusturya’da Filistin davası için çeşitli çalışmalarda bulunduklarını kaydederek, Filistinlilerin 1948’den bu yana haklarının ihlal edildiğini ve yurtlarından edildiklerine dikkati çekti.

Pampalk, “Bizler bu durumu protesto ediyoruz. İsrail’in insan hakları ihlallerine göz yumamayız. İsrail kabul etmese de apartheid (ırkçı) bir rejimdir” dedi.

İlginizi ÇekebilirAtina ve Paris'te Filistin gösterilerine müdahaleAtina ve Paris'te Filistin gösterilerine müdahaleİlginizi Çekebilirİsrail-Filistin krizi büyüyor! Gazze'den İsrail'e karşılık...İsrail-Filistin krizi büyüyor! Gazze'den İsrail'e karşılık...
Yayınlanma Tarihi:12:10,