Washington: ABD ile Türkiye arasında görüşmeler sürüyor

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü dün yaptığı açıklamada, Afganistan'daki güvenlik iş birliği konusunda ABD ile Türkiye arasındaki görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

Washington: ABD ile Türkiye arasında görüşmeler sürüyor

Türkiye, ABD’nin askeri birliklerinin Afganistan’dan çekilmesinden sonra Kabil havalimanının işletmesi ve güvenliğinden sorumlu olmak için teklifte bulunmuştu.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Ned Price, Kabil havalimanıyla ilgili görüşmelerin detaylarını paylaşmadı.

“Afganistan’dan (birliklerin) çekilmesi ve (ülkedeki) daha geniş kapsamlı güvenlik ve asayiş durumu konusunda Türkiye’nin yapıcı rolünü kesinlikle olumlu karşılıyoruz” diyen Price, iki ülkenin hâlâ Afganistan’daki geniş kapsamlı güvenlik iş birliğini görüştüklerini ifade etti.

11 EYLÜL’DE ÇEKİLME TAMAMLANACAK

ABD Başkanı Joe Biden, 14 Nisan'da ABD’nin 1 Mayıs’tan itibaren Afganistan’dan geri çekilmeye başlayacağını duyurmuştu.

ABD’nin planı Dünya Ticaret Merkezi, İkiz Kuleler ve Pentagon'a yönelik terör saldırılarının 20. yıl dönümü olan 11 Eylül’e kadar tamamlamak.

ABD-Türkiye arasındaki Afganistan pazarlığının detayları ortaya çıktı İlginizi Çekebilir ABD-Türkiye arasındaki Afganistan pazarlığının detayları ortaya çıktı ABD'li General Miller, Afganistan'daki komutanlık görevinden istifa etti İlginizi Çekebilir ABD'li General Miller, Afganistan'daki komutanlık görevinden istifa etti Afganistan ve Irak'ın işgallerinin baş mimarlarından Rumsfeld hayatını kaybetti İlginizi Çekebilir Afganistan ve Irak'ın işgallerinin baş mimarlarından Rumsfeld hayatını kaybetti Taliban'dan Türkiye'nin teklifine veto: Onlar da Afganistan'dan çekilmeli İlginizi Çekebilir Taliban'dan Türkiye'nin teklifine veto: Onlar da Afganistan'dan çekilmeli ABD'li General Miller, Afganistan'daki komutanlık görevinden istifa etti İlginizi Çekebilir ABD'li General Miller, Afganistan'daki komutanlık görevinden istifa etti Afganistan ve Irak'ın işgallerinin baş mimarlarından Rumsfeld hayatını kaybetti İlginizi Çekebilir Afganistan ve Irak'ın işgallerinin baş mimarlarından Rumsfeld hayatını kaybetti Taliban'dan Türkiye'nin teklifine veto: Onlar da Afganistan'dan çekilmeli İlginizi Çekebilir Taliban'dan Türkiye'nin teklifine veto: Onlar da Afganistan'dan çekilmeli

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...