Yıllar sonra ortaya çıktı: Trump’tan Erdoğan’a bir garip soru

ABD'de geçen dönem başkanlık görevini üstlenen Donald Trump'ın yakın kurmayları arasında yer alan Stephanie Grisham'ın kitabı satışa çıkmadan gündem oldu. Kitapta, Erdoğan ile Trump arasındaki bir garip diyalog da dikkat çekti.

Yıllar sonra ortaya çıktı: Trump’tan Erdoğan’a bir garip soru

ABD’nin 45’inci Başkanı Donald Trump’ın yakın kurmayları arasında yer alan ve Trump’ın üçüncü Beyaz Saray basın sözcüsü olarak görev yapan ve aynı zamanda First Lady Melania Trump’ın da kalem müdürü olan Stephanie Grisham, o dönemde yaşadıklarını kaleme aldı.

Gelecek hafta yayına çıkacak, “I’ll Take Your Questions Now” (Şimdi Sizin Sorunuzu Alıyorum) isimli kitapta Grisham, Trump döneminde yaşanan skandalları ve dedikoduları merceğine alıyor. Trump’ın diğer dünya liderleriyle “ilginç” anlarını ve onlar hakkındaki görüşlerinin yer aldığı kitapta, Trump ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında gerçekleşen bir görüşme de yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’nin 45’inci Başkanı olan Trump ile yakın ilişkisi uluslararası kamuoyunun da gündemindeydi.

Kitapta, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve heyetiyle bir araya gelen Trump’ın bir anda durduk yere, “Burada Geceyarısı Ekspresi filmini izleyen biri var mı” diye sorduğu ortaya çıktı. Trump’ın daha sonra, “O sizin için biraz kötü bir film” diye sözlerine devam ettiğini aktaran Grisham, Türkiye heyetinden bir tepki ya da reaksiyon gelemediğini söyledi. Grisham, “Heyetten çok az geri dönüş oldu. Belki birkaç kibar kıkırdamalar oldu ve daha sonra görüşme sanki ABD’nin başkanı ağzından bunu yumurtlamamış gibi kaldığı yerden devam etti.” yorumunu yaptı.

1978 yılında yayınlanan ve ünlü yönetmen Oliver Stone’un yönettiği filmde, Türkiye’de hapsedilen genç bir ABD vatandaşının yaşadığı şiddet yer alıyor. Stone yıllar sonra Türkiye ve Türkler hakkındaki yanlış tutumu sebebiyle özür dilemişti.

Eski Beyaz Sözcüsü Grisham danışıklı dövüşü ifşa etti... Trump'tan Putin'e rica: Kameralar için sert davranacağım İlginizi Çekebilir Eski Beyaz Sözcüsü Grisham danışıklı dövüşü ifşa etti... Trump'tan Putin'e rica: Kameralar için sert davranacağım Trump, başkanlık yetkilerinden vazgeçmemek için operasyona anestezi almadan girmiş İlginizi Çekebilir Trump, başkanlık yetkilerinden vazgeçmemek için operasyona anestezi almadan girmiş Erdoğan ve Putin bir araya geldi: Putin'den kameralar önünde itiraf İlginizi Çekebilir Erdoğan ve Putin bir araya geldi: Putin'den kameralar önünde itiraf Bloomberg'den Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Afganistan analizi: Sonuçları ağır olabilir İlginizi Çekebilir Bloomberg'den Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Afganistan analizi: Sonuçları ağır olabilir Bloomberg'den BAE iddiası: Gözünü Türkiye'ye dikti İlginizi Çekebilir Bloomberg'den BAE iddiası: Gözünü Türkiye'ye dikti

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...