Sözcü Plus Giriş

Yunanistan’ın göçmenlere zulmü bitmiyor

Yunanistan’da sınırı geçen 60 göçmen çırılçıplak soyularak saatlerce bekletildi. Yunanistan medyası ise göçmenlerin kendilerinin soyunarak elbiselerini bilinmeyen yerlere attıkları ve çıplak olarak polise teslim olduklarını iddia etti.

Yaşar ANTER
Güncellenme: 12:44, 04/07/2021

Batı Trakya'ya Meriç nehrini geçerek Evros (Dedeağaç) ilinin Ormenio Bölgesi'ndeki ormanlık alanda polis tarafından yakalan 60 göçmenin çırılçıplak saatlerce bekletildiği ortaya çıktı. Yunanistan medyası sınırı geçen göçmenlerin elbiselerini kendilerinin çıkartarak ormanlık alana attıklarını belirterek duyurduğu haberde 60 göçmenin çıplak halde bulunduğunu yazdı.

YERE DİZ ÇÖKTÜRÜP ELLERİNİ ENSELERİNDE KENETLETTİLER

Göçmenlerin yayınlanan videolarında ise yere diz çöktürülüp ellerini enselerinde kenetledikleri görüldü. Türkiye'den yasadışı şekilde Meriç'ten Bulgaristan'a ve oradan da Yunanistan'a geçtikleri düşünülen göçmenlerde dayak veya taciz belirtisi görülmezken çıplak olmaları dikkat çekti.

Bölgede her gün sayıları farklı olmaklar birlikte yasadışı göçmen geçişi ve polislerle göçmen tacirleri arasında yaşanan yakalama ve kaçma olayları artarak devam ettiği belirtildi.

İlginizi ÇekebilirYunanistan'ın ölüme terk ettiği göçmenler kurtarıldıYunanistan'ın ölüme terk ettiği göçmenler kurtarıldı
Yayınlanma Tarihi:12:33,