Sözcü Plus Giriş

Kelepçe gitti TOMA’lı barikat geldi

Boğaziçi Üniversitesi'nde AKP milletvekili aday adayı Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasına tepkiler devam ediyor. Eylemlerin ilk gününde kapısına kelepçe vurulan eğitim kurumunun kapısında ise polis barikatı ve TOMA'lar bulunuyor.

Güncellenme: 15:26, 08/01/2021
Kelepçe gitti TOMA’lı barikat geldi

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, Bulu'yu protesto ederek, “Üniversitemizin akademik özerkliğini, bilimsel özgürlüğünü ve demokratik değerlerini açıkça ihlal eden bu uygulamayı kabul etmiyoruz” dedi. Öğrenciler de alkışlayarak akademisyenlere destek oldu.

İlk gün kapısı polis kelepçesiyle kilitlenen Boğaziçi Üniversitesi’nin girişine ise bugün polis barikat kurdu. Bariyerler ve TOMA’larla önlem alan emniyet güçleri, üniversitenin girişinde nöbet tutuyor.

İlginizi ÇekebilirBoğaziçi Üniversitesi'nin kapısına takılan kelepçeyle ilgili inceleme başlatıldıBoğaziçi Üniversitesi'nin kapısına takılan kelepçeyle ilgili inceleme başlatıldı

 

İlginizi ÇekebilirBoğaziçi Üniversitesi ayakta! ‘Kapıya kelepçe' ile biten süreç nasıl başladı?Boğaziçi Üniversitesi ayakta! ‘Kapıya kelepçe' ile biten süreç nasıl başladı?
Yayınlanma Tarihi:15:25,