MSÜ sınavı ne zaman, giriş belgesi yayınlandı mı?

MSÜ fakülte ve yüksekokullarında eğitim almak isteyen öğrenciler 4 Nisan tarihinde sınavın girecek. Corona virüs salgını önlemleri altında yapılacak olan MSÜ sınav için giriş belgeleri henüz erişime açılmadı.

MSÜ sınavı ne zaman, giriş belgesi yayınlandı mı?

Harp Okullarına ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına geçiş için adayların seçimi amacıyla uygulanacak MSÜ sınavı ile Milli Savunma Üniversitesi’ne katılacak olan adaylar belirlenmiş olacak.

2021 MSÜ (ASKERİ ÖĞRENCİ SEÇME SINAVI) NE ZAMAN?

MSÜ 2021 yılında 4 Nisan tarihinde merkezi olarak uygulanacak.

SINAV GİRİŞ BELGESİ YAYINLANDI MI?

2021 MSÜ giriş belgesi henüz yayınlanmadı. Geçmiş sınavlar bakıldığında sınav yerleri duyurusunun sınavdan ortalama 1 hafta önce açıklanması bekleniyor.

MSÜ NEDİR?

Milli Savunma Üniversitesi, 31 Temmuz 2016 tarihinde Millî Savunma Bakanlığı'na bağlı olarak kurulan askerî yükseköğretim kurumu.12 Şubat 2017 tarihinde Hava Harp Okulunda yapılan törenle üniversitede eğitim ve öğretime başlanmıştır.

Üniversite bünyesinde Ankara'da Kara Harp Okulu, Tuzla'da Deniz Harp Okulu, Yeşilköy'de Hava Harp Okulu, Balıkesir'de Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu, Yalova'da Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu, İzmir'de Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu, Ankara'da Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu, Kara, Hava ve Deniz Harp Enstitüleri, Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü, Müşterek Harp Enstitüsü, Fatih Harp Tarihi Araştırmaları Enstitüsü, Alparslan Savunma Birimleri Enstitüsü, Barbaros Deniz Bilimleri ve Mühendisliği Enstitüsü, Hezarfen Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü ve Milli Savunma ve Güvenlik Enstitüsü yer alıyor.

Ankara Atatürk Balıkesir Corona Deniz Harp Okulu Hava Harp Okulu izmir Kara Harp Okulu sınav sınav yerleri uzay Yalova
Loading...