Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman bitiyor, sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sözleşmeli öğretmenlik atamaları için sözlü sınav süreci devam ediyor. Öğretmen mülakatları 17 Mayıs ile 6 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Sözlü sınav sonuçları ise 8 Temmuz tarihinde açıklanacak.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman bitiyor, sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2021 Mart sözleşmeli öğretmen başvuru ve atama duyurusunu Mart ayında paylaşmıştı. Ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri 15-26 Mart tarihlerinde alındı. Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları 17 Mayıs itibariyle başladı.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MÜLAKATLARI BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “2021 Mart sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav yeri bilgisi e-Devlet üzerinden yayınlandı” ifadelerine yer verildi.

Sözlü sınavların 17 Mayıs ile 6 Haziran tarihlerinde yapılacağı belirtilirken karantina uygulaması nedeniyle sözlü sınava katılamayan adayların başvuruları 17 Mayıs ile 18 Haziran tarihlerinde alınacak.

Karantina nedeniyle sözlü sınava katılamayan adayların sözlü sınavları 21-25 Haziran tarihlerinde yapılacak ve sözlü sınavların sonuçları 8 Temmuz'da ilan edilecek.

Öte yandan sözlü sınava ilişkin itirazlar 12-16 Temmuz'da alınacak ve itirazlar 2 Ağustos'ta sonuçlandırılacak.

Atama tercihlerinin ise 1-6 Eylül tarihlerinde alınacağı belirtilirken sonuçların 8 Eylül tarihinde açıklanacağı duyuruldu.

Loading...