YKS ne zaman, giriş belgesi ne zaman yayınlanır?

Milyonlarca öğrenci her yıl olduğu gibi üniversite eğitimleri öncesinde YKS oturumlarına giriş yapacak. YKS'nin TYT oturumunun 26 Haziran'da, AYT ve YDT oturumlarının 27 Haziran'da yapılacağı açıklandı. YKS sınav yerlerinin belli olacağı giriş belgesi ise sınavdan yaklaşık 1 hafta önce yayınlanması bekleniyor.

YKS ne zaman, giriş belgesi ne zaman yayınlanır?

Hazırlıklarını evlerinde sürdüren öğrenciler bir yandan da YKS hakkında araştırmalarını sürdürüyor. 2021 yılında ÖSYM tarafından uygulanacak sınavların sınav tarihlerini, başvuru tarihlerini ve sonuç açıklama tarihlerini içeren 2021 Yılı Sınav Takvimine http://osym.gov.tr internet sitesinde yer alıyor.

YKS NE ZAMAN YAPILACAK?

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Temel Yeterlik Testi (TYT) 26 Haziran, Alan Yeterlik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) 27 Haziran tarihlerinde uygulanacak.

YKS GİRİŞ BELGESİ YAYINLANDI MI?

YKSK sınav yerleri henüz belli olmadı. Geçtiğimiz yılın YKS sınav giriş yerleri yayımlanma tarihi baz alındığında, bu yıl sınav giriş yerlerinin sınavlardan ortalama bir hafta önce erişime açılması bekleniyor.

Loading...