42 bin nüfuslu Ahlat’a 42 milyonluk millet bahçesi

TOKİ, Ahlat Millet Bahçesi için geçen yıl nisan ayında ihaleye çıktı. Bahçenin yapımı için 42 milyon 995 bin TL’lik sözleşme imzalandı.

42 bin nüfuslu Ahlat’a 42 milyonluk millet bahçesi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 2 gün önce Malazgirt Zaferi'nin 950'nci yıl dönümü dolayısıyla Bitlis'in 41 bin 633 nüfuslu ilçesi Ahlat'a gitti. Erdoğan buradaki etkinliklerde Ahlat Millet Bahçesi'nin açılışını yaptı. Erdoğan'ın “Bu eserleri ve gerisindeki manayı görebilmek için gören göz, işiten kulak, hakikatleri ifade edebilecek dil ve en önemlisi ülke ve millet sevdası ile dolu bir yürek lazımdır. Bu eserlerin şehrimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum” diyerek tanıttığı millet bahçesinin maliyeti ortaya çıktı.

1 YILDA TAMAMLANDI

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Bitlis Ahlat Millet Bahçesi için geçtiğimiz yıl nisan ayında ihaleye çıktı. Millet bahçesinin yapımı için Föy İnşaat Taahhüt ve Turizm Sanayi Ticaret Anonim Şirketi ile 42 milyon 995 bin TL'lik sözleşme imzalandı. Millet bahçesi yaklaşık bir yıl içerisinde tamamlandı. Türkiye'nin en büyük ikinci millet bahçesi olduğu belirtilen Ahlat Millet Bahçesi içerisinde 50 çadırlı bir oba, gezi parkuru, kamelyalar, etnospor ve güreş alanı, hipodrom, Selçuklu Mimarisi özellikleri taşıyan bir millet kıraathanesi, helikopter pisti ve cami bulunuyor.

 

15 milyon lira harcanan millet bahçesi bir yıl içinde dökülmeye başladı İlginizi Çekebilir 15 milyon lira harcanan millet bahçesi bir yıl içinde dökülmeye başladı AKP'li başkana Millet Bahçesi şoku İlginizi Çekebilir AKP'li başkana Millet Bahçesi şoku

 

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...