Ağbal’dan TÜSİAD’a ziyaret

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneğini (TÜSİAD) ziyaret etti.

Ağbal’dan TÜSİAD’a ziyaret

Merkez Bankası’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Başkan Naci Ağbal ve beraberindeki heyet, enflasyon hedeflemesi çerçevesinde tüm paydaşları 2023 yılında yüzde 5 enflasyon hedefi etrafında birleştirmek ve bilgilendirme yapmak amacıyla TÜSİAD’ı ziyaret etti.

TÜSİAD yönetiminin fiyat istikrarı hedefine yönelik güçlü ve açık desteklerinin görülmesinden büyük memnuniyet duyuldu. 2023 yüzde 5 #kalıcıfiyatistikrarı” denildi.

“BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski ise twitter hesabından yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“TCMB Başkanı Naci Ağbal ve heyetini TÜSİAD'da ağırladık. Bu istişarelerin öngörülebilirliğe büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Sayın Naci Ağbal'a ziyaretleri için teşekkür ederiz. ”

TÜSİAD’ın açıklamasında ise şöyle denildi:

“TCMB Başkanı Sayın Naci Ağbal TÜSİAD'ı ziyaret etti. Serbest piyasa kuralları çerçevesinde verimlilik odağıyla #kalıcıfiyatistikrarı konusunu ele aldık. Gıda enflasyonu ile mücadelede bütüncül bir yaklaşımla tedarik zincirinin sağlıklı işlemesine yönelik önerileri paylaştık.”

Merkez Bankası Başkanı Ağbal'dan TESK'e ziyaret İlginizi Çekebilir Merkez Bankası Başkanı Ağbal'dan TESK'e ziyaret

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...