Altın fiyatları yükseliyor: Gram altın 420 lira oldu

İç piyasada altın fiyatları Ons fiyatına bağlı olarak yükselişe devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 410 liradan satılan gram altın, yeni haftanın başlamasından itibaren yükseliş kaydederek 420 liradan işlem görüyor. Çeyrek altın ise 682 liradan satılıyor.

Altın fiyatları yükseliyor: Gram altın 420 lira oldu

Geçtiğimiz yıl yatırımcısına en çok kazandıran birikim aracı olan ancak bu yıl düşüşte yer alan altın, vatandaşların yatırım gözdesi olmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta yükseliş trendine giren altın, yeni hafta başında da yükselişine devam etti.

ALTIN FİYATLARI 16 MART

Çeyrek altın: 682 Lira

Yarım altın: bin 362 Lira

Gram altın: 420 Lira

Cumhuriyet altını: 2 bin 788 Lira

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

“ALTIN UZUN VADEDE YATIRIMCISINA PARA KAZANDIRAN YATIRIM ARACI”

Kapalıçarşı esnafı Rıdvan Levit, dövizden kaynaklı altının fiyatlarında biraz yükselme olduğunu söyleyerek, “Uzun vadede beklediğimiz bir durumdu. 2 ay içerisinde gram altında 120-130 lira gibi bir gerileme olmuştu. Ufaktan bunun toparlamasını göreceğiz. Altın uzun vadede hep yukarı yönlü hareket eden bir yatırım aracı olmuştur. Genelde yatırım amaçlı olarak gram altın ve çeyrek altına daha çok talep oluyor. Yatırımcı kenara attığı para ile her zaman altın alabilir. Altın, uzun vadede yatırımcısına para kazandıran bir yatırım aracıdır. Altın fiyatlarına bakacak olursak; gram altın 425 lira, çeyrek altın 700 lira, Cumhuriyet altını ise 2 bin 860 liradan işlem görüyor” diye konuştu.

Ons fiyatının yükselmesiyle altın fiyatlarının yükselişe geçtiğini belirten Kapalıçarşı esnafı Arda Aksoy ise, “Ons altın fiyatı 1700 doların üzerindeki seyri devam ederse, biraz daha fiyatlarda bir artış görebiliriz. Güvenilir liman altının uzun vadede değerini koruyacağını düşünüyorum. Altına talep şu anda var. Yatırım için Cumhuriyet Ata Altın, hediyelik için ise çeyrek altın daha çok talep görüyor. Son zamanlarda gram altına da talep arttı. Altın fiyatlarına bakacak olursak; çeyrek altın 695 lira, gram altın 425 liradan işlem görüyor” ifadelerini kullandı. İHA

Kuyumculardan hükümete altın tepkisi İlginizi Çekebilir Kuyumculardan hükümete altın tepkisi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...