BDDK 50 bin TL üzeri tüketici kredileri için vade sınırını azalttı

BDDK, tüketici kredilerine ilişkin genel vade sınırının kredi tutarı 50 bin TL'nin üzerinde olan krediler için 36 aydan 24 aya indirilmesine karar verdi.

BDDK 50 bin TL üzeri tüketici kredileri için vade sınırını azalttı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), tüketici kredilerinde vade sınırını düşüren bir karara imza attı.

Açıklamada “36 ay olarak belirlenen tüketici kredilerine ilişkin genel vade sınırının kredi tutarı 50 bin Türk Lirasının üzerinde olan krediler için otuz altı aydan yirmi dört aya indirilmesine” karar verildiği belirtildi.

Ayrıca, “Bu karar tarihinden önce kullandırılan bu kapsamdaki kredilerin borç bakiyelerinin 50 bin Türk Lirasının üzerinde olsa dahi borçlu tarafından talep edilmesi durumunda en fazla otuz altı ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılabilmesine karar verilmiştir” denildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, tüketici kredilerindeki artışı sınırlama sinyalini vermiş, BDDK ile özel bankalar arasında bu konuda görüş ayrılığı olduğu basına yansımıştı.

Dünya tersine döndü: Bankalar hükümetin ‘bireysel kredileri kısın' talebine karşı çıktı İlginizi Çekebilir Dünya tersine döndü: Bankalar hükümetin ‘bireysel kredileri kısın' talebine karşı çıktı Erdoğan, Elvan, Kavcıoğlu... Ekonomide her kafadan farklı ses çıkıyor İlginizi Çekebilir Erdoğan, Elvan, Kavcıoğlu... Ekonomide her kafadan farklı ses çıkıyor Merkez'den bir rezerv hamlesi daha: Reeskontta tavan 10 milyar dolar arttı İlginizi Çekebilir Merkez'den bir rezerv hamlesi daha: Reeskontta tavan 10 milyar dolar arttı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...