Bitcoin’de yeni rekor

Kripto para birimlerinin en yüksek hacimlisi Bitcoin 61,683.86 dolar le tarihi zirvesini yeniledi.

Bitcoin’de yeni rekor

Kurumsal alımların yanında, birçok sektörde ücretlendirmede kripto para kabul eden  şirket sayısının da giderek artmasıyla, Bitcoin 61,683.86 dolarlık yeni zirveyi gördü. Kripto para piyasalarının en büyük hacimli birimi Bitcoin’in önceki zirvesi, 21 Şubat’ta gördüğü 58,330.57 dolardı.

Son 24 saat içinde 56,373.28 ve 61,683.86 dolar arasında dalgalanan Bitcoin, yüzde 9.00 artışla 61,315.00 dolara yükselirken, birimin haftalık kazancı da yüzde 24.25 olarak hesaplandı. Bitcoin’in toplam piyasa hacmi de, 1.0 trilyon 141 milyar dolara yükseldi.

ETHEREUM YÜZDE 9.59 ARTTI

Kripto para piyasalarının ikinci büyük birimi Ethereum da son 24 saatte yüzde 9.59 artışla 1,805.79 dolara yükselirken, haftalık kazancı da yüzde 15.16 düzeyindeydi; birimin piyasa hacmi de 219.39 milyar dolara yükseldi.

Tüm piyasalarda toplam piyasa hacmi de, 1 trilyon 831 milyar dolara yükseldi. Kripto para piyasalarına  yönelik kurumsal ilginin artmasının ardından yaşanan hızlı tırmanışla, toplam piyasa hacmi ilk kez 7 Ocak’ta 1.0 trilyon dolar ve ilk kez 15 Şubat’ta 1.5 trilyon dolar sınırını aşmıştı.

İLK 100’DE OLAN 9 BİRİMİN FİYATI DÜŞTÜ

Kripto para piyasalarındaki toparlanma hareketlerinin etkisiyle, son 24 saatte en yüksek hacimli 100 birimden dokuz birimin değeri düşerken, düşenlerden bir birim de ilk 10 birim arasındaydı.

Toplam 8,795 kripto para biriminin işlem gördüğü 36,375 piyasadaki toplam piyasa hacminin yüzde 62.1’ini Bitcoin, yüzde 12.0’sini de Ethereum oluşturuyordu. Tüm piyasalarda 24 saatlik işlem hacmi 147 milyar dolar düzeyindeydi.

ELİT OTEL MARKASI BITCOİN İLE ÖDEME KABUL EDECEK

ABD merkezli elit otel markası olan Kessler Collection, kripto para ödemelerini kabul edeceğini açıkladı.

Cointelegraph’ın haberine göre otel zinciri, Bitcoin ödemelerini kabul etmek için kripto ödeme ağ geçidi hizmeti BitPay ile ortaklık kurdu.

Kabul edilen diğer kriptolar arasında Ether (ETH) ve Dogecoin (DOGE) gelirken; USD Coin (USDC), Paxos Standard (PAX), Binance USD (BUSD) ve Gemini dollar (GUSD) isimli stablecoin’lere de destek veriliyor.

Kessler Collection, sunduğu ürün ve hizmetler için kripto para ödemelerini mümkün kılmak üzere BitPay ile ortaklık yapan lüks markalar arasına katıldı.

“KESİNLİKLE KABUL GÖRECEĞİNE İNANIYORUM”

Kripto ödemelerini benimseyerek, dünyanın dört bir yanından gelen konukların üzerindeki “forex” yükünü azaltmaya yardımcı olacaklarını vurgulayan, Kessler Collection Finans Müdürü Fravy Collazo, “Bu gelişme, konaklama sektöründeki en yenilikçi konseptlerden biri. Kripto para biriminin kesinlikle kabul göreceğine inanıyorum ve BitPay ile ortaklığımız ödeme sürecinde daha fazla seçenek sunmamızı sağlıyor” dedi.

Seyahat acentesi Travala’nın şubat raporunda, şirketin en büyük aylık gelir kalemleri arasında yüzde 68 ile sanal para birimlerinin geldiği açıklandı. (DHA)

Yeni güvenli liman: Bitcoin İlginizi Çekebilir Yeni güvenli liman: Bitcoin Bitcoin dolar için tehdit mi? Yetkili isim açıkladı... İlginizi Çekebilir Bitcoin dolar için tehdit mi? Yetkili isim açıkladı... JP Morgan'dan kripto para hamlesi İlginizi Çekebilir JP Morgan'dan kripto para hamlesi Musk: Bitcoin ana akımın dikkatini çekmeye hazır İlginizi Çekebilir Musk: Bitcoin ana akımın dikkatini çekmeye hazır

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD bitcoin Corona Dolar Ekonomi Elon Musk Ethereum FED İran Kripto para para Rusya Tesla
Loading...