En düşük emekli aylığı asgari ücrete eşitlensin

CHP hazırladığı yasa teklifiyle, en düşük emekli aylığının net asgari ücret düzeyine çıkarılmasını istedi.

En düşük emekli aylığı asgari ücrete eşitlensin

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök'ün  hazırlayarak Meclis'e sunduğu teklifinde, en düşük emekli aylığının bin 500 lira olduğuna dikkat çekerek, “Bu tutar emeklilerimizin insan onuruna yaraşır bir yaşam sürmelerine yetmekten oldukça uzaktır ve 2 bin 825 lira olan asgari ücret düzeyine çıkarılmalıdır” dedi. Gök, emekliler için hazırladığı kanun teklifi ile ilgili SÖZCÜ'ye şunları söyledi:

3 BİN TL OLACAKTI

“AKP, toplumun bütün korumasız kesimlerini mağdur etti. Bu iktidar hem  emekli olmak için çalışma süresini artırdı, hem de emeklilik yaşını yükseltti,  maaş bağlama oranlarını da düşürdü. Eski sistem uygulansa bugün en düşük emekli aylığı 3 bin lira civarında olacaktı. Şimdi 13 milyon emeklinin 8 milyonu asgari ücretin altında aylık alıyor.”

'71 yaşında iş arıyorum' diyen kadının emekli maaşı isyanı: Bizimle dalga mı geçiyorlar? İlginizi Çekebilir '71 yaşında iş arıyorum' diyen kadının emekli maaşı isyanı: Bizimle dalga mı geçiyorlar? Kadrosuzluktan emekli albaylar da ‘yaş'a takıldı İlginizi Çekebilir Kadrosuzluktan emekli albaylar da ‘yaş'a takıldı Erdoğan 27 kat demişti: Emekli aylıklarının yüzde 99'u sadece 9,3 kata kadar arttı İlginizi Çekebilir Erdoğan 27 kat demişti: Emekli aylıklarının yüzde 99'u sadece 9,3 kata kadar arttı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...