Sözcü Plus Giriş

Evden çalışma modeli Maslak’ta ofisleri boşalttı

Salgınla birlikte şirketlerin evden çalışma modeline yönelmesinden en büyük darbeyi alan ofis bölgesi İstanbul’da Maslak’ın da içinde yer aldığı Sarıyer bölgesi oldu.

Nuray TARHAN
Güncellenme: 07:09, 08/05/2021
Evden çalışma modeli Maslak’ta ofisleri boşalttı

Gayrimenkul bilgi şirketi REIDIN'in yaptığı çalışmaya göre, geçen yılın ilk çeyreğinde Sarıyer'de yüzde 88.4 olan ofislerdeki ortalama doluluk oranı bu yılın aynı döneminde yüzde 5.9 azalarak yüzde 83.2'ye ulaştı. Oysa geçen yılın ilk çeyreğinde bu bölgede doluluk oranı yüzde 11.9 artmıştı. İnşaatı biten projeler sebebiyle Kağıthane'deki doluluk oranı ise yüzde 16.4 arttı. Ataşehir de yüzde 5.23 artışla İstanbul'un diğer parlayan ofis bölgesi oldu.

Fiyat artışları enflasyonun altında

Ofislerde çalışan sayısının azalması sınırlı da olsa satış fiyatlarına yansıdı. Beşiktaş'ta ofislerin ortalama metrekare satış fiyatı sadece yüzde 7 artarak 37.146 liradan 39.758 liraya yükseldi. Sarıyer'de de 14.515 lira olan metrekare satış fiyatı yüzde 22 artışla 17.756 liraya çıktı. İstanbul'da fiyatı en çok artan bölge yüzde 35'le Ümraniye oldu.

İlginizi ÇekebilirKoç, 'uzaktan çalışma' modelini kalıcı hale getirecekKoç, 'uzaktan çalışma' modelini kalıcı hale getirecekİlginizi ÇekebilirSabancı Holding uzaktan çalışmayı kalıcı hale getiriyorSabancı Holding uzaktan çalışmayı kalıcı hale getiriyorİlginizi ÇekebilirUzaktan çalışanlara şehir değiştirmeleri karşılığında 12 bin dolarUzaktan çalışanlara şehir değiştirmeleri karşılığında 12 bin dolar
Yayınlanma Tarihi:05:30,