Goldman Sachs’ın Euro 2020 tahmini tutmadı

ABD'li dev banka Goldman Sachs'ın Euro 2020 için 'İngiltere kazanır' tahmini tutmadı.

Goldman Sachs’ın Euro 2020 tahmini tutmadı

ABD'nin dev bankalarından Goldman Sachs'ın Avrupa Futbol Şampiyonası tahmini tutmadı. Banka, bir hafta önce yayımladığı tahminde, İngiltere'nin 55 yıllık hasrete son vererek kupaya uzanacağı tahmininde bulunmuştu.

Christian Schnittker imzalı banka notunda 1996'da İngiltere'de düzenlenen Avrupa Futbol Şampiyonası'nda söylenen Three Lions şarkısının sözlerine gönderme yapılarak “Futbol (muhtemelen) evine dönüyor” denilmişti.

1980'den bu yana oynanan 6 bin maç hakkındaki veri kullanılarak oluşturulan olasılık modelinde, takımların mevcut güçleri, son dönem performansları, ev sahibi avantajına sahip olmak ile turnuva takımı olmanın avantajları gibi faktörler hesaba katılmıştı.

Euro 2020’de finale kadar yükselen İngiltere, dün İtalya’ya kaybetmiş ve kupa hasretine son verme şansını kullanamamıştı.

Hem Avrupa Şampiyonası hem de İtalya futbol tarihine geçen adam Leonardo Bonucci İlginizi Çekebilir Hem Avrupa Şampiyonası hem de İtalya futbol tarihine geçen adam Leonardo Bonucci EURO 2020'nin finaline damga vuran penaltılar İngiltere'de olay oldu İlginizi Çekebilir EURO 2020'nin finaline damga vuran penaltılar İngiltere'de olay oldu İşsizlik arttı, TÜİK düşürdü İlginizi Çekebilir İşsizlik arttı, TÜİK düşürdü

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...