Kılıçdaroğlu’ndan faiz kararına tepki: Ülkeyi açlığa götürüyor

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası'nın faiz indirme kararı sonrası yaptığı açıklamada "Şahıs ve şürekası ülkeyi açlığa doğru götürüyor. Bu yapılanlar ya millete ihanet ya da bir sağlık sorunu. Başka bir izahı yok" dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan faiz kararına tepki: Ülkeyi açlığa götürüyor

Merkez Bankası politika faizini yüzde 18’den yüzde 16’ya indirdi. Karar sonrası döviz kuru zirveyi gördü, dolar/TL 9,48’e, euro/TL 11,05’e yükseldi.

Faiz kararının ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak iktidarı sert  sözlerle eleştirdi.

“ŞAHIS VE ŞÜREKASI ÜLKEYİ AÇLIĞA DOĞRU GÖTÜRÜYOR”

Kılıçdaroğlu, “Ülkenin şerefli bürokratlarına seslendim; bir de tabii ki şahsın bürokratları var. Onların ne olduğu bugün daha da aşikar oldu. Şahıs ve şürekası ülkeyi açlığa doğru götürüyor. Bu yapılanlar ya millete ihanet ya da bir sağlık sorunu… Başka bir izahı yok!” ifadelerini kullandı.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı İlginizi Çekebilir Merkez Bankası faiz kararını açıkladı Merkez Bankası faiz kararına siyasilerden sert tepki İlginizi Çekebilir Merkez Bankası faiz kararına siyasilerden sert tepki Bloomberg'den dikkat çeken faiz haberi: Erdoğan merkez bankası... İlginizi Çekebilir Bloomberg'den dikkat çeken faiz haberi: Erdoğan merkez bankası...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...