Kongre binası basıldı, ABD’de silah şirketi hisseleri uçtu

ABD'de seçim mağlubiyetini kabul etmeyen Trump destekçilerinin kongre binasını bastığı tarihi günde borsada silah şirketi hisselerinde yüzde 20'ye yaklaşan artışlar görüldü.

Kongre binası basıldı, ABD’de silah şirketi hisseleri uçtu

ABD’de başkent Washington DC’de bulunan kongre binasının Başkan Donald Trump’ın destekçileri tarafından basıldığı tarihi günde silah şirketlerinin hisselerindeki yükseliş dikkat çekti.

Bireysel silahlanmanın çok yaygın olduğu ülkede dün önde gelen silah şirketlerinin hisseleri yükseldi.

ABD’nin en eski silah şirketlerinden olan Smith & Wesson hisseleri dün yüzde 18,4’lük yükselişe imza attı. 1852 yılında kurulan şirketin hisselerindeki yükseliş oranı seans içinde bir ara yüzde 20’lere ulaştı.

Bir diğer silah şirketi Sturm, Ruger & Company’nin hisselerindeki yükseliş yüzde 12,05 oldu.

Atış sporu malzemeleri üreten Vista Outdoor şirketi hisseleri de ralli yapanlar arasında yer aldı. Mühimmat da satan bu şirketin hisseleri de günü yüzde 15,21’lik yükselişle kapattı.

BORSA YÜKSELDİ

ABD’de dünkü olağanüstü gelişmelere rağmen borsalarda yükseliş görüldü. En değerli şirketlerin hisselerinin yer aldığı S&P 500 endeksi günü yüzde 0,6’lık yükselişle kapattı.

Demokratların Senato’da çoğunluğu ele geçirmesinin yeni ve daha büyük mali teşvik paketlerini gündeme getireceği beklentisi, borsalarda yükselişi getirdi.

Demokratların çoğunluğu ele geçirmesiyle Senato’nun vergi ve rekabete ilişkin düzenlemeler yapabileceği beklentisiyle Facebook, Twitter ve Amazon gibi şirketlerin hisselerinde sert düşüşler görüldü.

ABD'de kaos ve dehşet: Ölü ve yaralılar var İlginizi Çekebilir ABD'de kaos ve dehşet: Ölü ve yaralılar var ABD karıştı! Eylemciler kongre binasını bastı İlginizi Çekebilir ABD karıştı! Eylemciler kongre binasını bastı ABD iş dünyasından 'Trump'ı hemen görevden alın' çağrısı İlginizi Çekebilir ABD iş dünyasından 'Trump'ı hemen görevden alın' çağrısı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...