Lütfi Elvan’dan finansal istikrar vurgusu

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan yaptığı yazılı açıklamada finansal istikrara vurgu yaparken, "Maliye politikalarını, para politikasını tamamlayıcı yönde fiyat istikrarını desteklemek amacıyla uygulamaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Lütfi Elvan’dan finansal istikrar vurgusu

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, makroekonomik istikrarın ön koşularının fiyat istikrarı, finansal istikrar olduğunu söyledi.

“Bu alanlarda istikrar olmaksızın güçlü, kaliteli ve sürdürülebilir bir büyümeye ulaşmak mümkün değildir” diyen Elvan,
“Uygulamakta olduğumuz “enflasyonda düşüşü önceliklendiren” makro politika çerçevesi, enflasyonda kalıcı düşüş sağlanana kadar kararlılıkla sürdürülecektir.” dedi.

SERBEST PİYASA MEKANİZMASINDA TAVİZ YOK

Elvan, şunları söyledi:

“Maliye politikalarını, para politikasını tamamlayıcı yönde fiyat istikrarını desteklemek amacıyla uygulamaya devam edeceğiz. Piyasaların etkin ve sağlıklı işleyişini son derece önemsiyoruz.

Bu kapsamda serbest piyasa mekanizmasından herhangi bir taviz kesinlikle söz konusu olmayacak, liberal kambiyo rejiminin uygulanmasına kararlılıkla devam edilecektir.

Reform paketimizde yer alan eylemler de, yapısal temellerimizi daha da güçlendirecek, olası şoklara karşı direncimizi artıracaktır.”

Türk Lirası'nda sert değer kaybı İlginizi Çekebilir Türk Lirası'nda sert değer kaybı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...