Ankara'da ekmeğe 50 kuruş zam yapılmasından sonra vatandaşlar ucuz ekmek satılan Halk Ekmek büfelerine akın etti. Ankara'nın birçok noktasındaki ekmek büfelerinde vatandaşın yağmura rağmen uzun kuyruklar oluşturduğu görüldü. İstanbul'da da bugün benzer görüntüler vardı. Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İBB'den halk ekmekle ilgili açıklama geldi.

Loading ...

Hayat pahalılığı ve gıda ürünlerine yapılan zamlarla mücadele eden vatandaş, çareyi ucuz ekmeğin satıldığı ekmek büfelerinde arıyor.

Ankara'nın birçok noktasında Büyükşehir Belediyesi'ne ait ekmek büfelerinin önünde yağmura rağmen vatandaşların kuyruk oluşturduğu görüldü.

YAĞMUR ALTINDA EKMEK KUYRUĞU

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Ankara'nın Sincan ilçesinden ekmek kuyruğu görüntüsü paylaşarak şunları söyledi:

“Az önce Gelecek Partisi‘nde birlikte çalıştığımız bir arkadaşımızdan geldi video.

Ankara Sincan'da yağmur altında Halk Ekmek kuyruğu! Ülkenin dört bir yanında durum bu. 19 yıllık “hazırlıktan” sonra millete “yeni ekonomi modeli” diyerek bunu layık görüyorlar! Yazıklar olsun.”

“HER GÜN ZAM, BIKTIK”

SÖZCÜ Whatsapp Haber Hattı'na ulaştırılan görüntülerde ise Ankara'nın Mamak ilçesi Yeşil Kuşak Caddesi üzerinde bulunan ekmek büfesi önünde uzun kuyruk oluştuğu görüldü.

Ekmek kuyruğuna tanık olan ve o anları görüntüleyen vatandaş, “Her gün zam zam zam… Lütfen biraz da halk olarak çektiğimiz çileler söylensin. Bizler bıktık. Un kara borsa oldu. 50kg un şuan 420 TL. Yağ 100 TL. En ucuz oto gaz 8 TL. Ev kiraları uçtu. Kıyma 70 TL. Ne olur hiçbir şeye yetişemiyoruz millet olarak” şeklinde sitem etti.

Yine Keçiören ilçesinin 2 farklı noktasında da Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Halk Ekmek büfeleri önünde kuyruk oluştuğu görüldü. O anları bir vatandaş kamerayla saniye saniye kaydetti.

ANKARA’DA EKMEĞE ZAM

Ankara’da 1 lira 75 kuruştan satılan ekmeğin fiyatına dün 50 kuruş zam yapılmıştı.

MANSUR YAVAŞ’TAN AÇIKLAMA

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Halk Ekmek üretimimizi tam kapasiteye çıkararak günde 1 milyon adet ekmek üretmeye başladık. 435 satış noktasına ek mobil fırınlarımızla da satış yapacağız ki kimse mağdur olmasın. Ekonomik zorluk ortada” açıklamasında bulundu.

Ekmek fiyatının değişmeyeceğini de açıklayan Yavaş, “Stoklarımız bitene dek 250 gr. ekmek 1.25 ₺ olmaya devam edecek” dedi.

İSTANBUL’DA UCUZ EKMEK KUYRUĞU

Ucuz ekmek kuyruğu görüntülerinden bir tanesi de İstanbul'un Esenyurt ilçesinden paylaşıldı. Esenyurt Cumhuriyet Caddesi'nde Halk Ekmek önünde yoğun kalabalık oluştuğu görüldü. Görüntüleri paylaşan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, “Ekmek ve vatan için sandık istiyoruz. Çocuklarımızın geleceğini saray düzenine mahvettirmeyeceğiz” dedi.

HALK EKMEK: BUGÜN İSTANBUL’DA 1 MİLYON 356 BİN EKMEK ÜRETTİK

İBB Halk Ekmek AŞ Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama, “Bugün İstanbul genelinde 3 fabrikamızda 1 milyon 356 bin normal ekmek ürettik” açıklamasında bulundu.

İstanbul’da Halk Ekmek büfelerinin önünde oluşan kuyrukları değerlendiren Nama, “Bu kuyruklar içimizi acıtıyor! Bu derin yoksulluğun net fotoğrafıdır. Üzgünüm, üzgün!” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERZam sonrası bir kota da akaryakıta! Uzun kuyruklar oluştu İLGİLİ HABERBir ekmek zammı da Erzincan'dan Yayınlanma Tarihi: 17:46, 27 Kasım 2021